• Dnes je: Streda 26. januára 2022 meniny má Tamara

Čaputová občanom právo protestovať voči opatreniam neupiera, ale demonštrácie nesmú prerásť do agresie

Čaputová občanom právo protestovať voči opatreniam neupiera, ale demonštrácie nesmú prerásť do agresie

Prijaté opatrenia zo strany vlády sa môžu podľa prezidentky niekomu zdať ako predčasné a zbytočne tvrdé, s nástupom tretej vlny sa ale ukáže ich opodstatnenie.

30.7.2021 (Webnoviny.sk) - Občania majú podľa prezidentky Zuzany Čaputovej právo protestovať proti opatreniam, ktoré chránia aj ich zdravie a životy. Výzvy protestujúcich by ale nemali prerásť do agresívnych výziev či fyzických konfliktov. V tlačovej správe o tom informoval hovorca prezidentky Martin Strižinec.

Hlava štátu konštatuje, že prijaté opatrenia zo strany vlády sa niekomu môžu zdať ako predčasné a zbytočne tvrdé, s nástupom tretej vlny sa ale podľa nej ukáže ich opodstatnenie. „Nikto nenúti nikoho očkovať sa, nesmieme ale zabúdať, že tu nejde len o slobodné rozhodnutie nezaočkovať sa, ale zároveň ide aj o právo ostatných na ochranu svojho zdravia,“ uviedla Čaputová.

Nezaočkovaní nemajú podľa prezidentky pred vírusom ochranu a preťažený zdravotnícky systém nezvládne naplno pomáhať ľuďom s ochorením COVID-19, aj obyvateľom s inými diagnózami. „Preto potrebujeme najmä solidaritu a pokojný a vecný tón diskusie,“ uzavrela hlava štátu.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie