• Dnes je: Pondelok 06. decembra 2021 meniny má Mikuláš

Čaputová má problém pre fotku s Vlhovou, Výbor pre nezlučiteľnosť funkcií začal voči nej konanie

Čaputová má problém pre fotku s Vlhovou, Výbor pre nezlučiteľnosť funkcií začal voči nej konanie

Prezidentka je pripravená zodpovedať všetky otázky, ak sa ňu výbor obráti so žiadosťou o stanovisko.

12.5.2021 (Webnoviny.sk) - Prezidentka SR Zuzana Čaputová je pripravená zodpovedať všetky otázky, ak sa ňu Výbor NR SR pre nezlučiteľnosť funkcií obráti so žiadosťou o stanovisko. Agentúre SITA to potvrdil jej hovorca Martin Strižinec. Výbor začal konanie voči prezidentke na základe podnetu Martina Daňa.

„Daňov podnet spĺňal zákonné náležitosti, preto výbor v zmysle ústavného zákona konštatoval, že konanie sa začalo podaním podnetu," vysvetlil agentúre SITA 11. mája koaličný poslanec Ondrej Dostál (klub SaS).

Prezidentka od lyžiarky prijala dar

Daňo v podnete na Čaputovú tvrdí, že hlava štátu propagovala 22. marca a 30. marca súkromné spoločnosti. Pri prijatí zjazdovej lyžiarky Petry Vlhovej podľa neho prezidentka od nej prijala dar v podobe trička s logami sponzorov športovkyne a „zapózovala" s ním všetkým prítomných médiám.

Problémom sú aj oxymetre

V druhom prípade podnet hovorí o situácii, keď súkromné spoločnosti poskytli prezidentke 3 100 kusov pulzných oxymetrov. Neúspešný kandidát na prezidenta Daňo v ňom tvrdí, že na stránke Prezidentského paláca sa objavili názvy firiem, ktoré oxymetre poskytli.

„Prezidentka rešpektuje, že sa parlamentný výbor musí podnetom zaoberať," dodal Strižinec.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie