• Dnes je: Streda 08. decembra 2021 meniny má Marína

Čaputová: Je nevyhnutné, aby Matovič svojou demisiou umožnil uzavretie dohody v koalícii (video)

Čaputová: Je nevyhnutné, aby Matovič svojou demisiou umožnil uzavretie dohody v koalícii (video)

Vyhlásenie prezidentky Zuzany Čaputovej k aktuálnej politickej situácii.

23.3.2021 (Webnoviny.sk) -

  • aktualizované 23. marca 17:16

Je nevyhnutné, aby premiér Igor Matovič (OĽaNO) svojou demisiou umožnil uzavretie dohody koaličných partnerov na rekonštrukcii vlády. Uviedla to prezidentka Zuzana Čaputová vo vyhlásení k aktuálnej politickej situácii.

Čas situácii nepomohol

Hlava štátu pripomenula, že pred týždňom požiadala Matoviča, aby čo najskôr ukončil vládnu krízu. „Ukázalo sa, že čas situácii nepomohol. Práve naopak. Vládna kríza sa ďalej prehlbuje,“ zdôraznila Čaputová s tým, že dnes prijala už štvrtú demisiu člena vlády.

Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) pritom v utorok informoval o tom, že ak sa nenaplnia požiadavky na rekonštrukciu vlády, podá vo štvrtok 25. marca demisiu. Ochotu podať demisiu v utorok na sociálnej sieti avizoval aj minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nom. SaS).

Krutý odkaz ľuďom

„Koncom tohto týždňa môže byť vláda oslabená o takmer polovicu ministrov. Neodchádzajú pritom len ministri zodpovední za stav krízy. Ale postupne odchádzajú najlepšie hodnotení ministri, na ktorých práci vláda stojí,“ pokračovala prezidentka.

Doplnila, že nespôsobilosť prijímať väčšinové rozhodnutia sa preniesla aj na pôdu parlamentu. „Výkonná a zákonodarná moc nie sú plne funkčné, čo je neprijateľné konštatovanie v krízovej situácii, akú sme už desaťročia nezažili,“ podotkla.

„Každým dňom trvania vládnej krízy dávajú politické elity ľudom krutý odkaz odtrhnutosti od ich reálnych životov,“ uzavrela Čaputová.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k téme: Matovičova vláda (OĽaNO-Sme rodina-SaS-Za ľudí), premiér Slovenskej republiky, prezident Slovenskej republiky, rekonštrukcia vlády

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie