• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Calzona pochválil Slovákov za výborný úvod, tréner Lichtenštajnska niečo také za 20 rokov nezažil

Calzona pochválil Slovákov za výborný úvod, tréner Lichtenštajnska niečo také za 20 rokov nezažil

Tréner Francesco Calzona vyjadril spokojnosť s výkonmi svojich zverencov, ktorí strelili všetky góly v úvodnej šesťminútovke.

12.9.2023 (SITA.sk) - Slovenskí futbaloví reprezentanti splnili svoj cieľ a v pondelkovom šiestom zápase kvalifikácie o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy do Nemecka zdolali výber Lichtenštajnska na bratislavskom Národnom futbalovom štadióne 3:0.

S výkonmi hráčov bol spokojný

Tréner Francesco Calzona vyjadril spokojnosť s výkonmi svojich zverencov, ktorí strelili všetky góly v úvodnej šesťminútovke.

"Som veľmi spokojný so vstupom do zápasu. Po desiatich minútach a náskoku 3:0 mnohým našim akciám chýbala finalizácia a správne zakončenie. Samozrejme, že aj za stavu 3:0 som chcel, aby sme robili veci tak, ako ich nacvičujeme na tréningoch a aby sme v tom pokračovali. Piatkový súboj s Portugalskom nás stál veľa fyzických aj psychických síl, a preto bolo dôležité, aby hrali hráči s čistou hlavou a dostatočnou fyzickou kondíciou," uviedol taliansky kouč podľa oficiálneho webu Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Kormidelníka teší, že slovenský tím uspel aj v obmenenej zostave. Kvalifikáciu však nepovažuje za uzavretú.

"Máme tri body, ale pred nami sú ešte štyri ťažké zápasy, takže už od zajtra začínam myslieť na najbližšie dva v októbri. Za rok sme urobili pokrok, ale stále robíme dosť chýb. Blížime sa však k bodu, keď budeme vedieť, že môžeme hrať s každým a uhrať s ním dobrý výsledok," dodal Calzona.

Taký štart do zápasu ešte nezažil

Trénera výberu Lichtenštajnska zaskočil katastrofálny úvod jeho hráčov.

"Dvadsať rokov robím vo futbale, ale takýto štart do zápasu som nezažil. Celý náš herný plán bol po šiestich minútach v háji. Na domácich hráčoch bolo vidieť, že sú čerství. Tréner urobil zmeny v zostave a pustili sa do nás hneď od začiatku. Chceli dať rýchlo góly a dali góly. Pre nás je povzbudivé, že sme druhý polčas neprehrali a máme zbierku štyroch stretnutí, v ktorých sme neprehrali jeden polčas. Sú to pre nás lekcie, z ktorých si berieme veľa dobrého pre budúcnosť," vyhlásil Konrad Fünfstück.

Slovenskí futbalisti zatiaľ nazbierali 13 bodov a v tabuľke J-skupiny si upevnili druhú priečku. Bez bodovej straty vedú s osemnástimi bodmi Portugalčania. Výber Luxemburska je tretí a na jeho konte je desať bodov.

Slovákov v októbri čakajú súboje v Portugalsku (Porto, 13.10.) a v Luxembursku (Luxemburg, 16.10.). V novembri ukončia kvalifikáciu duelmi doma proti Islanďanom (Bratislava, 16.11.) a na pôde Bosny a Hercegoviny (Zenica, 19.11.).

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie