• Dnes je: Utorok 07. decembra 2021 meniny má Ambróz

Čakáte bábätko? Toto by ste mali vedieť o pôrodných asistentkách!

Čakáte bábätko? Toto by ste mali vedieť o pôrodných asistentkách!

Zdravotná poisťovňa Union ponúka mamičkám čo najlepšiu prípravu na pôrod a starostlivosť o bábätko.

3.8.2021 (Webnoviny.sk) - Obavy z pôrodu sú u budúcich, ale aj u viacnásobných mamičiek prirodzené. Hoci si mnohé prvorodičky dopredu naštudujú ako pôrod a následná starostlivosť o novorodenca vyzerá, realita ich často nepríjemne prekvapí. Zdravotná poisťovňa Union ponúka mamičkám čo najlepšiu prípravu na pôrod a starostlivosť o bábätko. Ako jediná poisťovňa na Slovensku prepláca starostlivosť pôrodných asistentiek.

Prečo je dobré vybrať si pôrodnú asistentku

Jedna vec je štúdium teórie, druhá zase samotná prax. Licencovaná pôrodná asistentka preplácaná poisťovňou Union naučí tehotnú ženu zvládať stres, pomáha jej získať sebaistotu a pripraví ju na pôrod po psychickej a fyzickej stránke. Po pôrode jej pomôže s laktáciou, starostlivosťou o prsníky, naučí ju ako predísť zápalom, ako správne dojčiť. Rovnako pomôže mamičke so starostlivosťou o novorodenca - ukáže jej vhodné polohovanie bábätka, ako ho držať pri kúpaní, alebo ako mu uľaviť pri ťažkostiach s bruškom a mnohé iné praktické zručnosti.

Ako môžem využiť starostlivosť pôrodnej asistentky?

Máte dve možnosti - pokiaľ máte vo svojom okolí nejakú konkrétnu pôrodnú asistentku, ktorej dôverujete, môžete si zaplatiť priamo za jej služby. Pokiaľ však chcete využiť starostlivosť pôrodnej asistentky, ktorú hradí z verejného zdravotného poistenia Union zdravotná poisťovňa, môžete si vybrať zo zazmluvnených licencovaných pôrodných asistentiek. Ušetríte tak sumu až do 170 eur. "Pokiaľ bývate ďaleko a ani jedna zo zmluvných pôrodných asistentiek nemôže za vami pricestovať, využite novinku - ich online služby a uskutočnite tak prípravu prostredníctvom videohovoru," vysvetľuje Beáta Dupaľová Ksenzsighová, hovorkyňa ZP Union.

Čo všetko mi poisťovňa v súvislosti s pôrodnou asistentkou preplatí?

Pokiaľ sa tehotná žena rozhodne využiť benefit licencovanej pôrodnej asistentky, Union zdravotná poisťovňa jej preplatí 5 návštev v prenatálnej starostlivosti od 20. týždňa tehotenstva, dve návštevy počas šestonedelia a dve návštevy v rámci starostlivosti o novorodenca v domácom prostredí. Pri využití online poradenstva sú to dva videohovory od 20. týždňa tehotenstva a rovnako dvakrát v období šestonedelia.

Informačný servis

Viac k téme: pôrod, pôrodné asistentky, PR, zdravotné poistenie

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie