• Dnes je: Štvrtok 09. decembra 2021 meniny má Izabela

Bývalý viceprezident Finančnej správy Čech dostal za korupciu podmienku, uzavrel dohodu s prokurátorom

Bývalý viceprezident Finančnej správy Čech dostal za korupciu podmienku, uzavrel dohodu s prokurátorom

Daniel Čech bol zadržaný v rámci akcie Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Judáš.

20.4.2021 (Webnoviny.sk) - Bývalý viceprezident Finančnej správy Daniel Čech dostal trojročný podmienečný trest. Informáciu priniesol spravodajský portál televízie Joj Noviny.sk. Ako spresňuje, obvinený uzavrel dohodu o vine a treste s dozorujúcim prokurátorom.

Podľa portálu dostal obvinený štvorročnú skúšobnú dobu. Okrem toho bude musieť zaplatiť 30-tisíc eur a počas skúšobnej doby bude podrobený probačnému dohľadu. Trest však ešte nie je právoplatný, pretože ho musí schváliť sudca.

Daniel Čech bol zadržaný v rámci akcie Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Judáš. Následne bol obvinený z prijímania úplatku. Podľa obvinenia mal v rokoch 2014 až 2015 dostať peniaze za krytie ilegálnych obchodov s palivami a DPH od podnikateľa Františka Böhm. Dohodu o vine a treste uzavrel Daniel Čech s prokurátorom na základe toho, že po obvinení spolupracoval s políciou aj prokuratúrou.

Podľa portálu Noviny.sk sa aktuálne očakáva aj ďalšie uzavretie dohody o vine a treste s kajúcnikom Borisom Beňom. Ten mal ako námestník Slovenskej informačnej služby (SIS) podnikateľovi Františkovi Böhmovi vyzradiť utajovanú skutočnosť, že je odpočúvaný a monitorovaný políciou, čím vyzradil nepovolanej osobe chránenú informáciu. Boris Beňa je stíhaný aj pre korupciu.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie