• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

Bývalý stredočeský hajtman Rath ide na slobodu, odpykal si trest v korupčnej kauze

Bývalý stredočeský hajtman Rath ide na slobodu, odpykal si trest v korupčnej kauze

Podľa senátu súdu sa trestnej činnosti v súvislosti so zdravotníckymi zákazkami v kraji dopustilo aj ďalších osem obžalovaných ľudí a deväť firiem.

18.5.2023 (SITA.sk) - Bývalý stredočeský hajtman David Rath v utorok opustil brniansku väznicu, kde si odpykával trest v druhej vetve korupčnej kauzy za manipulácie s tendrami a prijímanie úplatkov. Informuje o tom portál TN.cz, ktorému to potvrdil jeho obhajca Oldřich Nejdl.

Rath sa do brnianskej väznice vrátil začiatkom roka po tom, ako strávil necelý rok na slobode. Vlani v januári ho síce prepustili, no v júni ho súd uznal za vinného v druhej časti jeho korupčnej kauzy, ktorá sa týkala manipulácie tendrov a prijímania úplatkov v Stredočeskom kraji. Pôvodný trest sa mu tak predĺžil o rok.

Polícia Ratha zadržala v roku 2012 so sedemmiliónovým úplatkom, ktorý mal schovaný v krabici od vína.

Hlavnými postavami druhej vetvy kauzy boli, rovnako ako v prvom prípade, Rath, bývalá riaditeľka kladnianskej nemocnice Kateřina Kottová a jej manžel Petr Kott. Aj im súd predĺžil tresty na osem rokov väzenia. Trojica dostala aj vysoké peňažné tresty.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie