• Dnes je: Sobota 04. decembra 2021 meniny má Barbora

Bývalý šéf polície Gašpar mal doma DVD s citlivými údajmi z vyšetrovaných prípadov

Bývalý šéf polície Gašpar mal doma DVD s citlivými údajmi z vyšetrovaných prípadov

Špecializovaný trestný súd poukázal na to, že Tibor Gapšar si nosič nechal aj po skončení svojho služobného pomeru v Policajnom zbore.

25.10.2021 (Webnoviny.sk) - Policajti pri prehliadke v rodinnom dome bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara objavili DVD, na ktorom boli databázy vyšetrovaných prípadov.

Ako uvádza spravodajský portál Aktuality.sk, obvinený si ho priniesol ešte z jeho predchádzajúceho pôsobiska, keď šéfoval na Úrade boja proti korupcii. Gašpar podľa portálu vysvetľoval, že išlo o štandardnú zálohu dát, ku ktorým mal ako riaditeľ úradu prístup.

Špecializovaný trestný súd v tejto súvislosti poukázal na to, že obvinený si nosič nechal aj po skončení svojho služobného pomeru v Policajnom zbore.

„Ak aj bolo potrebné zálohovať niektoré údaje z jeho pracovného (služobného) počítača, niet rozumného vysvetlenia, kvôli čomu bolo potrebné tieto zálohované dáta uchovávať v domácom prostredí obvineného," uviedol súd v rozhodnutí o predĺžení väzby obvineného.

Spomínaný portál pripomína, že Gašpar odišiel z vedenia polície v apríli 2018 v období po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej a zadržali ho začiatkom novembra 2020. „Znamená to, že aj dva a pol roka po odchode z polície mal u seba policajné databázy a citlivé údaje," konštatuje portál. Zároveň dodal, že listiny z vyšetrovaných prípadov, ku ktorým nemal mať prístup, mal doma aj ďalší obvinený z kauzy Očistec.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie