• Dnes je: Sobota 15. mája 2021 meniny má Žofia

Bývalý šéf kontrarozviedky SIS si nahrával aj vlastné zatknutie počas akcie Babylon

Bývalý šéf kontrarozviedky SIS si nahrával aj vlastné zatknutie počas akcie Babylon

Podľa portálu Aktuality.

7.12.2020 (Webnoviny.sk) - Bývalý šéf kontrarozviedky Slovenskej informačnej služby (SIS) Ľubomír A. si nahrával aj vlastné zatknutie počas policajnej akcie Babylon. Informoval o tom portál Aktuality.sk.

Našli aktívne nahrávacie zariadenie

Obvinenému podľa portálu našli pri domovej prehliadky aktívne nahrávacie zariadenie. Tento fakt mal prispieť k rozhodnutiu sudcu stíhať obvinených väzobne.

Pre sudcu bola podľa portálu dôležitá aj profesionálna minulosť Ľubomíra A. a Františka P. Obaja totiž pôsobili v minulosti v SIS, čo pri rozhodovaní sudcu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) Jána Buvalu nakoniec zavážilo.

Obvinenie z vydierania

Ľubomír A. a František P. v súčasnosti čelia obvineniu z vydierania podnikateľa, ktorý bol už v minulosti obvinený z daňovej trestnej činnosti.

Ten sa mal údajne dopúšťať ďalšej daňovej trestnej činnosti. Preto mal strach, že po ďalšom obvinení skončí vo vyšetrovacej väzbe on aj jeho blízki.

Obvinení preto údajne podnikateľovi ponúkali možnosť, že celú vec nedostane do rúk polícia, ak zaplatí úplatok 100-tisíc eur. Podľa portálu bol uvedeným podnikateľom zrejme Pavol Konkoľ, vlastník spoločnosti Podtatranská hydina.

Viac k téme: akcia „Babylon“

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie