• Dnes je: Utorok 19. októbra 2021 meniny má Kristián

Bývalý riaditeľ SIS Pčolinský ostáva vo väzbe, najvyšší súd zamietol jeho sťažnosť

Bývalý riaditeľ SIS Pčolinský ostáva vo väzbe, najvyšší súd zamietol jeho sťažnosť

Najvyšší súd zároveň na podklade sťažnosti prokurátora zmenil dôvody väzby u obvineného tak, že ich rozšíril aj o dôvody preventívnej väzby.

25.5.2021 (Webnoviny.sk) - Bývalý riaditeľ Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimír Pčolinský ostáva vo väzbe, senát Najvyššieho súdu SR (NS SR) na utorňajšom neverejnom zasadnutí zamietol jeho sťažnosť ako nedôvodnú.

Obvinený podal sťažnosť proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu z 1. mája 2021, ktorý rozhodol o zamietnutí jeho žiadosti o prepustenie z väzby na slobodu ako aj o zamietnutí návrhu prokurátora na zmenu dôvodov väzby.

Najvyšší súd zároveň na podklade sťažnosti prokurátora zmenil dôvody väzby u obvineného tak, že ich rozšíril aj o dôvody preventívnej väzby. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

Pčolinský čelí obvineniu, že za úplatok 20-tisíc eur zastavil odpočúvanie a rozpracovanie momentálne obvineného podnikateľa Zoroslava Kollára. Druhé obvinenie je podľa medializovaných informácií založené na podozrení, že sprostredkoval sumu desaťtisíc eur policajtovi Mariánovi Kučerkovi za to, aby sa neriešili podozrenia voči známej nadnárodnej stavebnej spoločnosti.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie