• Dnes je: Streda 07. júna 2023 meniny má Róbert

Bývalý Putinov pisateľ prejavov je na zozname hľadaných osôb

Bývalý Putinov pisateľ prejavov je na zozname hľadaných osôb

Abbas Galliamov tvrdí, že žiadny orgán činný v trestnom konaní s ním nebol v kontakte, takže nevie, aké obvinenie mu v Rusku hrozí.

25.3.2023 (SITA.sk) - Polícia v Rusku zaradila na zoznam hľadaných osôb niekdajšieho pisateľa prejavov súčasného ruského vodcu Vladimira Putina a politického analytika Abbasa Galliamova, ktorý v ostatných rokoch žil v zahraničí.

Zoznam zahraničných agentov

Ruské ministerstvo vnútra informovalo, že ho hľadajú v súlade s ruským trestným zákonom, ale neuviedlo, aký právny predpis porušil.

Galliamova minulý mesiac v Rusku pridali na zoznam zahraničných agentov, pretože podľa ministerstva spravodlivosti „distribuoval neobmedzenému okruhu ľudí materiály vytvorené zahraničnými agentmi, vystupoval proti špeciálnej vojenskej operácii na Ukrajine a pôsobil ako expert a respondent pre informačné platformy zahraničných štruktúr".

Vystúpenie v televízii CNN

Galliamov, ktorý Putinovi písal prejavy v rokoch 2008 až 2012, býva často citovaný zahraničnými médiami.

Nedávno vzbudil pozornosť vystúpením v spravodajskej televízii CNN, počas ktorého naznačil, že Putin by mohol čeliť vojenskému prevratu. V piatok pre agentúru AP Galliamov povedal, že sa z médií dozvedel, že je na zozname hľadaných osôb.

Tvrdí, že žiadny orgán činný v trestnom konaní s ním nebol v kontakte, takže nevie, aké obvinenie mu v Rusku hrozí. „Predpokladám, že formálne je to trestný čin diskreditácie armády. Používa sa to voči každému, kto odmieta šíriť príručku Kremľa a pokúša sa o objektívnu a nestrannú analýzu toho, čo sa deje."

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 7. jún 2023

horoskopy na dnes stredu 7 jun 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 7. jún 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Postavenie planét je pre vás nepriaznivé. Možné sú susedské nezhody, nepríjemnosti na cestách alebo straty, ktoré vám spôsobia vaši najbližší.

Býk 21.4. - 21.5.

Nevyhovárajte sa stále, že nemáte čas, pokiaľ ide o plnenie domácich povinností. Nečudo, keď vám dnes niekto vytkne váš nezáujem. Ukážte svoju dobrú vôľu a urobte, čo sa od vás žiada.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Využite pomerne priaznivé vplyvy na získanie ďalších dobrých kontaktov, ktoré vám prídu raz mimoriadne vhod. Konečne by ste mali prejaviť väčšiu odvahu na konkrétne činy.

Rak 22.6. - 22.7.

Dnes budete mať viackrát pravdu, ale nikto ju nebude chcieť uznať. Mali by ste si oddýchnuť, lebo inak vás ovládne rozčarovanie až beznádej.


Všetky Horoskopy pre Stredu 7. jún 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?


Počasie