• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Bývalý pretekár F1 Felipe Massa tvrdí, že ho pred rokmi okradli o titul majstra sveta a je pripravený súdiť sa

Bývalý pretekár F1 Felipe Massa tvrdí, že ho pred rokmi okradli o titul majstra sveta a je pripravený súdiť sa

Jeho tvrdenie sa opiera o neslávne známu haváriu v Singapure v roku 2008.

1.9.2023 (SITA.sk) - Bývalý pretekár motoristickej formuly 1 Felipe Massa tvrdí, že v sezóne 2008 bol „okradnutý“ o titul majstra sveta a je pripravený zatiahnuť F1 do súdneho procesu.

V spomenutom roku 2008 sa dnes už 42-ročný Massa umiestnil v seriáli na konečnom 2. mieste, iba o bod za Britom Lewisom Hamiltonom.

Brazílčan čaká na odpoveď

Massa v rozhovore pre agentúru AP uviedol, že dal Medzinárodnej automobilovej federácii (FIA) a vedeniu F1 do budúceho týždňa čas, aby odpovedali na jeho list.

Tvrdí, že obe inštitúcie zámerne ignorovali nešportové správanie na Veľkej cene Singapuru, ktoré ho v roku 2008 pripravilo o titul.

Brazílčan dodal, že je na 100 percent pripravený postúpiť prípad na súd, ak dovtedy nedostane žiadnu odpoveď.

„Skutočne verím tomu, že dokážeme spravodlivosť, a že to, čo sa stalo, nebolo správne. Som šampión a cítim to tak. Cítim, že mám titul. Šestnásty šampión formuly 1 pre Ferrari. V tej sezóne sme ukázali, že sme si to zaslúžili,“ vraví Massa.

Zinscenovaná nehoda

Tím Renault zinscenoval nehodu svojho vtedajšieho pilota Nelsona Piqueta ml.

Nato vyšiel na trať safety car, z čoho profitoval Piquetov tímový kolega Fernando Alonso, ktorý bol krátko predtým v boxoch na výmenu pneumatík a doplnenie paliva, vďaka čomu v pretekoch triumfoval.

Havária sa stala vo chvíli, keď bol Massa priebežným lídrom pretekov v Singapure, v ktorých napokon skončil bez bodov až trinásty. Hamilton vtedy skončil tretí.

Ecclestone vedome nekonal

Massa sa rozhodol konať po marcovom rozhovore s bývalým šéfom F1 Berniem Ecclestoneom, ktorý vedel o tom, že nehoda bola úmyselná.

Ecclestone povedal, že sa zámerne rozhodol nevyšetrovať haváriu až do skončenia sezóny. Potom už bolo neskoro na zmenu poradia.

Massa tvrdí, že takéto rozhodnutie bolo porušením pravidiel a obviňuje tieto dva orgány z toho, že nedokázali zachovať integritu športu.

Renault dostal dvojročný zákaz

Renault v roku 2009 za túto nehodu suspendovali dvojročným zákazom činnosti v F1 a vtedajší šéf tímu Flavio Briatore dostal zákaz činnosti v tomto športe na dobu neurčitú, hoci tento trest bol neskôr znížený.

Výsledky pretekov však zostali v platnosti. „Stratil som pokoj, pretože som vedel, že ma okradli,“ povedal Massa. „Odvtedy som sa nikdy neuvoľnil.“

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie