• Dnes je: Utorok 26. októbra 2021 meniny má Demeter

Bývalý generálny prokurátor Trnka sa v septembri postaví pred súd v kauze Gorila

Bývalý generálny prokurátor Trnka sa v septembri postaví pred súd v kauze Gorila

Dobroslav Trnka je obžalovaný pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa v súvislosti s utajovaním nahrávky Gorila.

6.8.2021 (Webnoviny.sk) - Proces s bývalým generálnym prokurátorom Dobroslavom Trnkom by mal na Okresnom súde Bratislava I začať 6. septembra. Vyplýva to z rozpisu súdnych pojednávaní na internetovej stránke rezortu spravodlivosti.

Dobroslav Trnka je obžalovaný pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa v súvislosti s utajovaním nahrávky Gorila, ku ktorej mal mať prístup v rokoch 2007 až 2014. Pojednávanie je v tomto prípade vytýčené aj na 7.,13. a 14. septembra.

Nahrávku skrýval na viacerých miestach

Podľa polície Dobroslav Trnka zločin spáchal ako verejný činiteľ zneužitím svojej právomoci, a to závažnejším spôsobom konania a po dlhšiu dobu.

„Od osoby M. K. mal prevziať zvukovú nahrávku obsahujúcu rozhovory osôb z podnikateľského prostredia, politikov a predstaviteľov štátnych orgánov. Z rozhovorov na nahrávke mali pritom vyplývať podozrenia zo spáchania viacerých trestných činov, najmä korupčného charakteru. Nahrávku mal ukrývať na viacerých miestach namiesto toho, aby ju odovzdal orgánom činným v trestnom konaní,“ informovala ešte začiatkom marca polícia.

Vo funkcii bol do roku 2011

Podľa záverov vyšetrovateľa si tak Dobroslav Trnka nesplnil povinnosť, ktorá mu vyplývala zo zákona. Konkrétne stíhať všetky trestné činy, o ktorých sa dozvedel.

Dobroslav Trnka pôsobil vo funkcii generálneho prokurátora v rokoch 2004 až 2011.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie