• Dnes je: Streda 18. mája 2022 meniny má Viola

Bývalý Djokovičov tréner: Nole robí veľkú chybu, že odmieta očkovanie. Ohrozuje svoj cieľ stať sa najlepším tenistom

Bývalý Djokovičov tréner: Nole robí veľkú chybu, že odmieta očkovanie. Ohrozuje svoj cieľ stať sa najlepším tenistom

Trojnásobný wimbledonský šampión Boris Becker chápe, že súčasní dvadsiatnici či tridsiatnici sa na potrebu očkovania voči ochorenie COVID-19 dívajú inak ako ľudia po päťdesiatke, akým je dnes on.

7.1.2022 (Webnoviny.sk) - Niekdajší skvelý nemecký tenista aj tréner Boris Becker vyjadril ľútosť nad šlamastikou s vízami, v ktorej sa ocitol jeho bývalý zverenec Novak Djokovič po prílete do Austrálie. Becker považuje Djokoviča takmer za súčasť svojej rodiny a rozhodne mu odporúča, aby sa nechal zaočkovať, ak chce ešte naplniť svoje vysoké ambície.

Djokovič hazarduje

"Je mi ako rodina, ale aj v nej sa občas objavia nezhody. Myslím si, že Nole robí veľkú chybu, keď sa nenechal zaočkovať. Ohrozuje tým svoj veľký cieľ stať sa najlepším tenistom všetkých čias. Má 34 rokov a sám najlepšie vie, že mu už nezostáva veľa času na naplnenie svojich cieľov," skonštatoval Boris Becker, ktorý spolu s Mariánon Vajdom trénoval Djokoviča v rokoch 2013 - 2016.

"Štyri razy som sedel v jeho lóži na Australian Open pri jeho víťazstvách. Plne si uvedomujem, čo by znamenala jeho neúčasť v Melbourne pre jeho konkurentov. Rovnako si myslím, že je to skvelý človek, ale pre svoje niektoré názory môže byť občas nepochopený. Inými slovami, jeho silné stránky v tenise môžu byť jeho slabinami v živote. Je veľmi tvrdohlavý, odhodlaný neustúpiť a urobiť všetko pre svoj cieľ," pokračoval Becker na webe eurosport.com.

Pravidlá treba akceptovať

Niekdajší svetový tenista číslo 1 aj trojnásobný wimbledonský šampión chápe, že súčasní dvadsiatnici či tridsiatnici sa na potrebu očkovania voči ochorenie COVID-19 dívajú inak ako ľudia po päťdesiatke, akým je dnes on.

"Bavil som sa o tom aj s vlastnými deťmi a presvedčil som ich, aby sa dali zaočkovať. U Novaka si nie som istý, že to urobí. Ak sa však o desať rokov obzrie za svojou kariérou, uvedomí si svoju chybu. Každopádne, v najbližšom čase bude pre neho veľmi ťažké žiť život profesionálneho tenistu bez očkovania. Ak sú raz stanovené pravidlá, treba ich akceptovať," dodal Becker.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie