• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Bývalého policajta odsúdili v Rusku na sedem rokov väzenia za kritiku vojny na Ukrajine

Bývalého policajta odsúdili v Rusku na sedem rokov väzenia za kritiku vojny na Ukrajine

Semiel Vedel bol odsúdený na základe zákona, ktorý Kremeľ schválil niekoľko dní po vlaňajšom vyslaní vojakov na Ukrajinu.

25.4.2023 (SITA.sk) - V Rusku odsúdili bývalého policajta za verejné šírenie „nepravdivých informácií“ o ruskej armáde krajiny a taktiež za to, že kritizoval vojnu na Ukrajine, keď telefonoval so svojimi priateľmi.

Semiel Vedel bol v pondelok odsúdený na sedem rokov väzenia na základe zákona, ktorý Kremeľ schválil niekoľko dní po vlaňajšom vyslaní vojakov na Ukrajinu a ktorý aktívne používa na potláčanie nesúhlasu.

Krajina vrahov

Okrem trestu odňatia slobody mu po prepustení na slobodu na štyri roky zakázali pracovať v orgánoch činných v trestnom konaní.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Úrady obvinili Vedela, že šíril informácie o rozsiahlej ruskej invázii na Ukrajinu, ktoré sa odchyľovali od oficiálnych vyhlásení ruského ministerstva obrany.

Počas troch telefonických rozhovorov s priateľmi minulý rok Vedel nazval Rusko „krajinou vrahov“, použil „Sláva Ukrajine“ ako pozdrav a podľa prokurátora tvrdil, že Rusko utrpelo na Ukrajine „obrovské straty“.

Odpočúvaný telefón

Ruské úrady považovali telefonické rozhovory za verejné, pretože Vedelov telefón bol odpočúvaný a hovory odpočúval samotný vyšetrovateľ.

Toto zdôvodnenie, ktoré Vedelov právnik odmietol ako absurdné, nebolo predtým použité v prípadoch údajného šírenia dezinformácií.


Vedel, ktorý sa narodil na Ukrajine, povedal, že iba zdieľal informácie, ktoré získal od svojich priateľov z kyjivského policajného oddelenia, ktorým dôveroval.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie