• Dnes je: Nedeľa 24. októbra 2021 meniny má Kvetoslava

Bývalá svetová jednotka Šarapovová sa zasnúbila, svadbu plánuje s britským milionárom (foto)

Bývalá svetová jednotka Šarapovová sa zasnúbila, svadbu plánuje s britským milionárom (foto)

Jedna z najlepších tenistiek uplynulého štvrťstoročia Šarapovová dosiahla v kariére na post svetovej jednotky a vo vitríne má aj päť trofejí z grandslamových turnajov.

18.12.2020 (Webnoviny.sk) - Niekdajšia skvelá ruská tenistka Maria Šarapovová sa zasnúbila. Šampiónka piatich grandslamových turnajov a bývalá svetová jednotka prostredníctvom instagramu oznámila zasnúbenie so svojím priateľom, britským biznismenom Alexandrom Gilkesom.

Niekdajšia pekná tvár tenisových kurtov má 33 rokov, jej partner je o osem rokov starší. Na novinku už pozitívne zareagovali tisícky fanúšikov či priateľov, medzi nimi aj bývalé Šarapovovej tenisové súperky Jelena Vesninová, Anastasia Pavľučenkovová a Mónica Puigová, ale aj oficiálny web Ženskej tenisovej asociácie.

"Áno som mu povedala už v prvý deň, ked sme sa stretli. Bolo to také naše malé tajomstvo," napísala Šarapovová. Gilkes zverejnil spoločnú fotografiu s nasledovným komentárom: "Veľmi si ma potešila. Ďakujem! Teším sa na príležitosť milovať ťa a učiť sa od teba celý život."

Kamarátstvo s britskými princami

Nie je presne známe, kedy sa Šarapovová a Gilkes prvýkrát stretli. Od roku 2018 však začali zdieľať spoločné fotografie z rovnakých spoločenských udalostí. V júli 2018 dovolenkovali spolu v Taliansku a v apríli 2019 sa spoločne objavili na akcii v Los Angeles. Informuje o tom ruský športový portál Championat.com.

Gilkes študoval na univerzite v Bristole ruštinu a španielčinu, neskôr nastúpil do Etonu, kde sa stretával a dokonca kamarátil s britskými princami Williamom a Harrym.

Je spoluzakladateľ aj prezident spoločnosti Paddle8, aukčného domu so sídlom v New Yorku, ktorý fungoval do roku 2018. Neskôr Gilkes spoluzakladal spoločnosť Squared Circles, ktorá bola uvedená na trh v roku 2020.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Maria Sharapova (@mariasharapova)

Gilkes už bol ženatý, Šarapovová zas zasnúbená

Gilkes už bol raz ženatý. V máji 2012 sa v Benátkach konala svadba Alexa a pôvabnej Edwiny Eklestwightovej, známej pod pseudonymom Misha Nonu. S Gilkesom sa začala stretávať, keď mala sotva 18 rokov. Časom sa z nej stala známa módna návrhárka. V septembri 2016 však pár oznámil rozvod.

Aj Šarapovová už raz bola zasnúbená. V októbri 2010 ju popýtal o ruku slovinský basketbalista Saša Vujačič. Známy športový pár sa však so svadbou neponáhľal a keď Vujačič odišiel hrať z NBA do Turecka, ich vzťah ochladol. V roku 2012 sa rozišli.

Päť trofejí z grandslamových turnajov

V roku 2014 ako 17-ročná ovládla slávny Wimbledon. Neskôr pridala tituly z US Open (2006), Australian Open (2008) a tzv. kariérny Grand Slam dovŕšila v roku 2012 triumfom na Roland Garros. Na parížskej antuke sa tešila z celkového triumfu aj o dva roky neskôr.

V roku 2004 sa stala víťazkou koncoročného majstrovského turnaja WTA Finals, na OH 2012 v Londýne vybojovala striebornú medailu vo dvojhre. Celkovo na hlavnom ženskom okruhu WTA zvíťazila na 36 turnajoch vo dvojhre, zo štvorhry pridala tri celkové triumfy.

Užívanie lieku tenistke pokazilo kariéru

V roku 2016 do jej kariéry výrazne zasiahol trest za užívanie lieku obsahujúceho meldónium, ktoré s platnosťou od 1. januára 2016 pribudlo na zoznam zakázaných látok Svetovej antidopingovej agentúry (WADA).

Šarapovová tvrdila, že o tom nevedela a že sa jej zrútil svet. Výsledkom bol najprv dvojročný a neskôr zmiernený 15-mesačný trest. Po návrate na súťažné dvorce sa už nikdy nedostala do niekdajšej formy.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Alexander Gilkes (@gilkesa)

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie