• Dnes je: Štvrtok 02. decembra 2021 meniny má Bibiána

Bývalá štátna tajomníčka Jankovská ide na slobodu, dôvody kolúznej väzby pominuli

Bývalá štátna tajomníčka Jankovská ide na slobodu, dôvody kolúznej väzby pominuli

26.5.2021 (Webnoviny.sk) - Dozorový prokurátor kauzy známej ako Fatima v stredu 26. mája príkazom prepustil obvinenú bývalú štátnu tajomníčku Moniku J. z väzby. Ako informoval hovorca Generálnej prokuratúry SR Dalibor Skladan, dôvod kolúznej väzby vo vzťahu k jej osobe podľa prokurátora pominul.

„Úrad špeciálnej prokuratúry v tejto súvislosti pripomína, že starostlivo a dôkladne posudzuje existenciu dôvodov väzby u každej jednej obvinenej osoby, ako aj zákonné možnosti jej nahradenia. V posudzovanom prípade sa preto konštatuje, že dôvod na ďalšie väzobné stíhanie obvinenej pominul,“ povedal Skladan.

Moniku J. a bývalého sudcu Richarda M. zadržali v marci 2020 v rámci akcie Búrka, ktorá bola zameraná na korupčnú trestnú činnosť sudcov. Moniku J. po prepustení z väzby Špecializovaným trestným súdom vzal do väzby Krajský súd v Trnave.

Dôvodom je kauza známa ako Fatima. Podľa obvinenia Monika J. pomohla v minulosti získať členovi skupiny sýkorovci Petrovi Čongrádymu nehnuteľnosť v Trenčíne za úplatok tri milióny slovenských korún.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie