• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Búrky na Slovensku spôsobili energetickú kalamitu. Ktoré obce a mestá boli zasiahnuté najviac?

Búrky na Slovensku spôsobili energetickú kalamitu. Ktoré obce a mestá boli zasiahnuté najviac?

Na niektorých miestach už elektrikári intenzívne pracujú na obnovení dodávky elektriny, ale v niektorých ťažšie prístupných lokalitách ešte len vyhľadávajú konkrétne poškodené časti vedení.

Večerné a nočné búrky v Trenčianskom, Žilinskom a Banskobystrickom kraji spôsobili energetickú kalamitu. Ako informoval hovorca spoločnosti Stredoslovenská distribučná (SSD) Miroslav Gejdoš, počas noci zasiahli výpadky elektriny viac ako 30-tisíc odberných miest.

Pohotovostní pracovníci v teréne

Dôvodom pribúdajúcich porúch na elektrických vedeniach vysokého a nízkeho napätia boli najmä stromy a konáre popadané na vodiče.

„Vďaka riadeniu dispečerov a nasadeniu pohotovostných pracovníkov v teréne sa však podarilo obnoviť distribúciu elektriny pre väčšinu domácností ešte počas noci. Momentálne je bez dodávky elektrického prúdu ešte skoro 2 700 domácností,“ uviedol Gejdoš.

Energetici riešia poruchy na deviatich vedeniach vysokého napätia, ktoré vyradili z prevádzky viac ako 50 trafostaníc a na úrovni nízkeho napätia potrebujú opraviť viac ako sto poškodení.

Poškodené časti vedení

Najviac zasiahnutými mestami a obcami sú mestá Tvrdošín, Čadca a Hriňová obec Oravské Veselé v okrese Námestovo, obce Valaská Dubová a Komjatná v okrese Ružomberok, obce Staré Hory a Turecká v okrese Banská Bystrica, obce Dobroč a Holiša v okrese Lučenec a obec Šútovce v okrese Prievidza.


„Na niektorých miestach už elektrikári intenzívne pracujú na obnovení dodávky elektriny, ale v niektorých ťažšie prístupných lokalitách ešte len vyhľadávajú konkrétne poškodené časti vedení. Dĺžka opráv bude závislá od prístupnosti poruchových miest a náročnosti opráv. Energetici pritom urobia maximum, aby to bolo v čo najkratšom čase,“ dodal Gejdoš.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie