• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Bulharsko vďaka novej vláde pošle Ukrajine po prvýkrát od začiatku ruskej invázie vojenskú pomoc

Bulharsko vďaka novej vláde pošle Ukrajine po prvýkrát od začiatku ruskej invázie vojenskú pomoc

Predchádzajúce dočasné vlády vymenované proruským prezidentom Rumenom Radevom doteraz odmietali priame dodávky zbraní na Ukrajinu.

22.7.2023 (SITA.sk) - Bulharsko súhlasilo, že poskytne ukrajinskej armáde približne sto obrnených transportérov, čo znamená obrat v politike tejto členskej krajiny Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) v súvislosti s vojenskou pomocou Kyjivu po vymenovaní novej prozápadnej vlády.

Predchádzajúce dočasné vlády vymenované proruským prezidentom Rumenom Radevom doteraz odmietali priame dodávky zbraní na Ukrajinu. Samotný Radev sa dokonca nedávno vyjadril, že za vojnu môže Ukrajina a dodávky zbraní len predlžujú konflikt.

„Toto vybavenie už Bulharsko nepotrebuje a môže byť vážnou podporou pre Ukrajinu v jej boji za zachovanie nezávislosti a územnej celistvosti krajiny po neoprávnenej a nevyprovokovanej ruskej agresii,“ uvádza sa v rozhodnutí parlamentu, ktorý odobril poskytnutie vojenskej pomoci v pomere hlasov 148 ku 52.

Obrnené vozidlá sovietskej výroby, ktoré Sofia poskytne Kyjivu, boli v 80. rokoch minulého storočia dodané do Bulharska, ktoré bolo v tom čase spojencom Sovietskeho zväzu v rámci Varšavskej zmluvy.

Bulharsko, ktoré vstúpilo do NATO v roku 2004, má stále zásoby zbraní sovietskej výroby a disponuje množstvom tovární na výrobu munície.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie