• Dnes je: Streda 17. júla 2024 meniny má Bohuslav

Budova parlamentu v Keni zhorela, zaútočili na ňu tisíce ľudí protestujúcich proti daňovému zákonu (video)

Budova parlamentu v Keni zhorela, zaútočili na ňu tisíce ľudí protestujúcich proti daňovému zákonu (video)

Polícia spustila na ľudí streľbu, zdravotníci informujú o piatich zabitých.

25.6.2024 (SITA.sk) - Časť budovy kenského parlamentu v hlavnom meste Nairobi v utorok zhorela, keď na ňu zaútočili tisíce ľudí protestujúcich proti novému daňovému zákonu a poslanci utiekli.

Nepokoje vypukli aj na iných miestach

Žurnalisti pred komplexom budov parlamentu videli najmenej tri mŕtve telá, keď polícia spustila streľbu. Zdravotníci informovali o iných piatich zabitých ľuďoch. Nepokoje vypukli aj v iných mestách krajiny.

Protestujúci žiadali, aby zákonodarcovia hlasovali proti návrhu zákona, ktorý má zaviesť nové dane. Mládež, ktorá v prezidentských voľbách hlasovala za Williama Ruta, pretože sľuboval zmiernenie ekonomických ťažkostí, vyšla do ulíc, aby vyjadrila nesúhlas s bolestivými reformami.

Desiatky zranených

Najmenej päť ľudí bolo zastrelených, keď pomáhali zraneným, uviedlo vo vyhlásení Kenské združenie zdravotníkov. Podľa vyhlásenia zranenia utrpelo najmenej 30 ľudí, pričom najmenej 13 z nich zranila ostrá munícia.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 17. júl 2024

horoskopy na dnes stredu 17 jul 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 17. júl 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Úspešný deň pre ľudí pracujúcich v oblasti zdravotníctva a školstva. Ostatní dokážu riešiť problémy s humorom. Poobzerajte sa po vedľajšom zamestnaní.

Býk 21.4. - 21.5.

Silnejúca intuícia bude vhodne podporovaná. Vyriešenie zamotanej situácie, ku ktorej ste nemálo prispeli, je na obzore. Venujte sa tvorivej činnosti, môžete dosiahnuť pekné výsledky.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Snažte sa presadiť svoje tvorivé možnosti a schopnosti, kým sa to ešte dá. Môžete tým veľa získať. Je najvyšší čas, aby ste prestali ťahať za kratší koniec. Máte na viac.

Rak 22.6. - 22.7.

Kto nepracuje, nič nepokazí. Držte sa dnes tohto hesla po celý deň. Pri roztržkách radšej ustúpte. Najlepším spoločníkom bude pre vás nejaká kniha.
Všetky Horoskopy pre Stredu 17. júl 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie