• Dnes je: Streda 28. júla 2021 meniny má Krištof

Bude už len a len lepšie. Matovič sa prihovoril občanom Slovenska naposledy ako premiér

Bude už len a len lepšie. Matovič sa prihovoril občanom Slovenska naposledy ako premiér

Igor Matovič podotkol, že Slovensko prežilo najťažší rok od konca druhej svetovej vojny.

31.3.2021 (Webnoviny.sk) - Bývalý predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO) v poslednom videopríhovore vo funkcii premiéra uviedol, že Slovensko je už za vrcholom krízy a bude lepšie.

Zároveň poďakoval občanom a zaželal im všetko dobré. Podotkol, že Slovensko prežilo najťažší rok od konca druhej svetovej vojny.

Nádej a dobro

„Celý čas som mal však jediný cieľ, chrániť životy a zdravie. Na druhej strane si myslím, že už sme za vrcholom a že už bude len a len lepšie. Chcel by som vás poprosiť o nádej a dobro, o radosť, o prežívanie dennodennej radosti a dobra, ktoré v sebe máme a aby sme ich rozdávali. Lebo len tak sa z tohto ťažkého obdobia vieme dostať,“ povedal Matovič.

Matovič v utorok 30. marca na tlačovej konferencii v prezidentskom paláci po tom, ako prezidentka Zuzana Čaputová prijala jeho demisiu, požiadal verejnosť o odpustenie všetkých chýb, ktoré počas posledného roka spravil.

Veľké gesto

Nový predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO) Matovičovi poďakoval a skonštatoval, že jeho odchod je veľkým gestom, ktoré nemá obdobu.

Podotkol, že Matovič neodstupuje pre korupciu či vraždu, ale aby upokojil politickú situáciu a nespokojnosť ľudí.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie