• Dnes je: Sobota 28. mája 2022 meniny má Viliam

Bude na Slovensku opäť lockdown? Ak sa situácia nezlepší, môže byť realitou už pred Vianocami

Bude na Slovensku opäť lockdown? Ak sa situácia nezlepší, môže byť realitou už pred Vianocami

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský uviedol, že v rámci porovnania incidencie na 100-tisíc obyvateľov s inými krajinami je Slovensko stále veľmi vysoko.

3.11.2021 (Webnoviny.sk) - Pokiaľ sa epidemická situácia nezlepší, jedným z možných riešení je aj lockdown pred Vianocami. Uviedol to minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský po stredajšom zasadnutí Vlády SR.

Viac o téme: Koronavírus

V rámci porovnania incidencie na 100-tisíc obyvateľov s inými krajinami je Slovensko stále veľmi vysoko. Za posledný mesiac zažívame vysoký nárast počtu denne hospitalizovaných pacientov, ako aj úmrtí.

Lengvarský preto obyvateľov znova vyzval, aby sa nechali zaočkovať proti ochoreniu COVID-19. „Okresy, ktoré budú mať mieru zaočkovanosti obyvateľstva 50 plus na úrovni 65 percent, tak môžu byť preradené do nižšej farby. Je veľmi veľa okresov, ktorým nechýba veľa do tejto hranice. To znamená, že niekoľko stoviek osôb chýba, aby čierna farba v danom okrese mohla byť vymenená za nižšie stupne,” vysvetlil minister.

Opatrenia proti koronavírusu sa možno sprísnia, Lengvarský rieši aj tvrdšie vynucovanie ich dodržiavania


Vladimír Lengvarský vyzval ľudí, aby využili možnosť očkovania proti COVID-19 a dodržiavali protipandemické opatrenia, nakoľko epidemická situácia sa nestále zhoršuje.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie