• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Brusel opäť poslal Ukrajine 1,5 miliardy eur, ďalšie peniaze však dostane až po splnení zaväzkov

Brusel opäť poslal Ukrajine 1,5 miliardy eur, ďalšie peniaze však dostane až po splnení zaväzkov

Ursula von der Leyen odsúdila ruské útoky na ukrajinskú infraštruktúru pre skladovanie a export obilia.

25.7.2023 (SITA.sk) - Európska komisia (EK) v utorok oznámila, že alokovala ďalšiu tranžu makrofinančnej pomoci Ukrajine v sume 1,5 miliardy eur. Šéfka EK Ursula von der Leyen v tejto súvislosti odsúdila ruské útoky na ukrajinskú infraštruktúru slúžiacu pre skladovanie a export obilia.

Pokračujeme v podpore Ukrajiny. Dnes sme vyplatili ďalších 1,5 miliardy eur, aby sme pomohli chodu štátu a opravám infraštruktúry,“ napísala šéfka EK na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Kyjev dostal prvú tranžu makroekonomickej pomoci v januári, a to tri miliardy z plánovaných 18 miliárd eur. Prvú tranžu Ukrajina dostala bez nutnosti splniť nejaké podmienky. Avšak na základe dohody ďalších 15 miliárd je spojených s plnením záväzkov. Makrofinančnú pomoc tvoria úvery Ukrajine s priaznivými úrokmi.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 5. december 2023

horoskopy na dnes utorok 5 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 5. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Náladu vám len tak ľahko nikto nepokazí. Dokonca sa pustíte iniciatívne do niektorých prác, ktorým sa inokedy radšej vyhýbate. Zároveň to bude pre vás aj relaxácia.

Býk 21.4. - 21.5.

Prichádza obdobie, počas ktorého by ste mali venovať svoje sily rodine a domovu. Ak treba niečo v domácnosti zlepšiť, či prípadne zmeniť bydlisko, je najvyšší čas niečo podniknúť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Mali by ste si vyriešiť nedorozumenie s členmi rodiny. Uvedomte si, že vás potrebujú viac, ako si myslíte. Vo vzduchu visia viaceré otázky, na ktoré by ste mali nájsť odpoveď.

Rak 22.6. - 22.7.

Pravdepodobne dostanete pozvanie od osoby, ktorá sa s vami chce už dlhšie zblížiť. Buďte trpezliví, lebo váš obdivovateľ je veľmi nesmelý.Všetky Horoskopy pre Utorok 5. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie