• Dnes je: Pondelok 25. septembra 2023 meniny má Vladislav

Britský minister obrany Wallace potvrdil poskytnutie striel Storm Shadow Ukrajine, Kremeľ im prisľúbil odpoveď

Britský minister obrany Wallace potvrdil poskytnutie striel Storm Shadow Ukrajine, Kremeľ im prisľúbil odpoveď

Strely Storm Shadow dávajú ukrajinským silám pred vysoko očakávanou protiofenzívou proti ruským silám novú schopnosť útoku na veľké vzdialenosti.

11.5.2023 (SITA.sk) - Britský minister obrany Ben Wallace vo štvrtok potvrdil, že Spojené kráľovstvo posiela Ukrajine rakety dlhého doletu, aby pomohli zatlačiť ruské sily.

Pred poslancami v Dolnej snemovni povedal, že Británia ich daruje Ukrajine, no nešpecifikoval ich počet. „Rakety už mieria do samotnej krajiny alebo už sú v nej,“ vyhlásil Wallace.

Strela so schopnosťami utajenia

Strely Storm Shadow dávajú ukrajinským silám pred vysoko očakávanou protiofenzívou proti ruským silám novú schopnosť útoku na veľké vzdialenosti. Storm Shadow je riadená strela dlhého doletu so schopnosťami utajenia, ktorú spoločne vyvinuli Spojené kráľovstvo a Francúzsko a ktorá sa zvyčajne aktivuje zo vzduchu.

So streleckým dosahom presahujúcim 250 km len o kúsok zaostáva za taktickými balistickými strelami ATACMS vyrobenými v USA, o ktoré Ukrajina dlho žiadala.

Kremeľ Britom prisľúbil odpoveď

Spomenuté rakety Storm Shadow majú dosah na to, aby zasiahli ruské ciele na okupovaných územiach na východe Ukrajiny. Spojené kráľovstvo podľa médií dostalo od ukrajinskej vlády ubezpečenie, že tieto rakety budú použité iba na ukrajinskom suverénnom území a nie v Rusku. Predstavitelia Spojeného kráľovstva považujú za ukrajinské suverénne územie aj Rusmi anektovaný polostrov Krym.

Jednoducho nebudeme ustupovať, kým Rusko zabíja civilistov,“ povedal Wallace a doplnil, že predstavitelia Spojeného kráľovstva nebudú verejne komentovať, či Británia zaviedla nejaké obmedzenia na použitie rakiet.

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov tento krok Británie odsúdil a prisľúbil ruskú odpoveď. „Bude si to vyžadovať primeranú reakciu našej armády, ktorá bude prirodzene prijímať relevantné rozhodnutia,“ poznamenal Peskov.

Informácie pochádzajú z agentúry AP a spravodajského webu CNN.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 25. september 2023

horoskopy na dnes pondelok 25 september 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 25. september 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Sentimentálne nálady sú na príťaž nielen vám, ale aj vášmu okoliu. Nemali by ste sa stále ľutovať, radšej konečne urobte konkrétne kroky, na nápravu súčasného stavu.

Býk 21.4. - 21.5.

Vašu citlivú dušu podporí človek, ktorého ste poznali len z videnia. Dobre si však premyslite, či vaše novo prebudené city neohrozia harmóniu v partnerskom zväzku.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte pocit, že sa všetci sprisahali proti vám? Situácia sa zmení po absolvovaní rozhovoru, ktorý vás čaká okolo obeda. Zosilnie vaša slabosť pre opačné pohlavie.

Rak 22.6. - 22.7.

Dnešok je priaznivý pre tých, ktorí potrebujú nové nápady a inšpiráciu. Venujte pozornosť aj zdanlivým maličkostiam, ktoré sa neskôr môžu ukázať ako rozhodujúce.Všetky Horoskopy pre Pondelok 25. september 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie