• Dnes je: Piatok 20. júla 2018 meniny má Iľja, Eliáš

Britský absolvent vyriešil problém čerstvých rodičov. Vymyslel oblečenie, ktoré rastie s deťmi

Britský absolvent vyriešil problém čerstvých rodičov. Vymyslel oblečenie, ktoré rastie s deťmi

Oblečenie značky Petit Pli je vyrobené z látky, ktorá umožňuje postupné naťahovanie šiat.

LONDÝN 7. septembra (WebNoviny.sk) - VIDEO Vo Veľkej Británii vynašli recept na problémy rodičov, ktorým padne zaťažko deťom vždy po pol roku obnovovať šatník, keďže do starých šiat sa už nezmestia. Absolvent technickej univerzity Ryan Yasin vynašiel nový typ oblečenia, ktorý rastie s deťmi.

Ošatenie, vyrobené z látky, ktorá umožňuje ich postupné naťahovanie, sa už predáva pod značkou Petit Pli a je určené zatiaľ pre deti vo veku od pol roka do troch rokov.

Zväčšujúce šaty aj pre dospelých

V prípade úspechu projektu uvažuje Yasin aj o rozšírení na iné vekové kategórie a nevylučuje ani to, že neskôr začne vyrábať "samozväčšujúce sa" šaty aj pre dospelých.

"Už som mal zopár žiadostí aj od dospelých. Práve teraz sa tým zaoberáme. Mohlo by ísť predovšetkým o tehotenské odevy, keďže tehotné ženy menia veľkosť veľmi rýchlo," povedal autor netradičného nápadu.


Na myšlienku začať vyrábať šaty, ktoré sa zväčšujú, prišiel Yasin pri riešení praktických problémov vo vlastnej rodine. "Moja sestra mala ďalšie dieťa, ja som poslal nejaké šaty a neboli mu dobré, pretože príliš rýchlo rástol. Tak som si povedal, že by sa šaty mali na rast detí adaptovať," vysvetlil pre BBC.

Odolné proti vetru aj vode

Šaty z rady Petit Pli sa dajú prať v práčke a sú odolné proti vetru aj vode. Ich tvorca sa chce sústreďovať na rodovo neutrálny štýl. "Môžete ich striedať medzi súrodencami, ktorí sú iného pohlavia," vyjadril sa ich tvorca.

Yasin pripúšťa, že jeho šaty vyzerajú netradične a zrejme nie každému sa budú páčiť. "Vyzerajú dosť futuristicky a časť zákazníkov na ne nemusí byť pripravená," uviedol.

Pozrite si náš nový Magazín!

Patríte tiež medzi tých, ktorí balenie na dovolenku nemajú radi?

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie