• Dnes je: Sobota 02. decembra 2023 meniny má Bibiána

Britská firma BAE Systems bude v Ukrajine vyrábať húfnice štandardu NATO, ide o „veľmi silný signál“

Britská firma BAE Systems bude v Ukrajine vyrábať húfnice štandardu NATO, ide o „veľmi silný signál“

Ukrajinská armáda už používa zbrane z produkcie spoločnosti BAE Systems, a to delostrelecké systémy či tanky.

31.8.2023 (SITA.sk) - Britská zbrojárska firma BAE Systems otvorila kanceláriu na Ukrajine a chystá sa v krajine vyrábať húfnice L119 kalibru 105 milimetrov, ktoré patria do štandardnej výzbroje Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO).

Informuje o tom web Ukrajinská pravda, ktorý cituje ukrajinského ministra pre strategické odvetvia Oleksandra Kamyšina. Dohodu o partnerstve podpísali v stredu v Kyjeve.

Kamyšin označil takúto spoluprácu za „veľmi silný signál“. „Napriek tomu, že nepriateľ denne podniká raketové útoky a rozsiahle vojenské operácie, je spoločnosť BAE Systems pripravená tu pracovať, bok po boku s nami. Takáto spolupráca je na sto percent prospešná pre obe strany,“ povedal minister.

Ukrajinská armáda už v súčasnosti používa zbrane z produkcie spoločnosti BAE Systems, a to delostrelecké systémy M777 a L119, samohybné húfnice M109, bojové vozidlá pechoty CV-90 a Bradley a tanky Challenger.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 2. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 2 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 2. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Na dnešok si veľa neplánujte. Mohli by ste prepadnúť panike. Radšej spravte menej a poriadne. Aj keď nie je váš správny deň, k priateľom sa správajte milo.

Býk 21.4. - 21.5.

Pocit šťastia a pohody pramení z hĺbky vašej duše. Môže to byť spojené s lepším pracovným zaradením alebo zmenou náplne práce, ktorá vás uspokojuje.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Pri pozornom sledovaní situácie zisťujete, že sa nezaobídete bez toho, aby ste vykonali isté zmeny. Skôr, ako čosi podniknete, nechajte si urobiť rozpočet, aby ste nepreplácali.

Rak 22.6. - 22.7.

Opätovne sa vynorí otázka, prečo robíte to, čo robíte. Pravdepodobne nebudete môcť dať na to jasnú odpoveď. Nakoniec, máte dostatok sily na to, aby si svoje obhájili.Všetky Horoskopy pre Sobotu 2. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie