• Dnes je: Piatok 15. októbra 2021 meniny má Terézia

Britská armáda sa zapojí do zásobovania čerpacích staníc, vypraví viac ako 100 vodičov vojenských cisterien

Britská armáda sa zapojí do zásobovania čerpacích staníc, vypraví viac ako 100 vodičov vojenských cisterien

Podľa odhadov v Spojenom kráľovstve chýba viac ako 100-tisíc vodičov nákladných áut.

Britská armáda je ochotná pomôcť pri zmierňovaní problémov vyvolaných panickými nákupmi pohonných hmôt.

Ako informuje portál bbc.com, na zásobovanie čerpacích staníc, ktorým došli zásoby, sa pripravuje do 150 vodičov vojenských cisterien.

Pred benzínovými pumpami sa štvrtý deň tvoria dlhé rady a časť staníc je zatvorená. Minister dopravy Grant Shapps však tvrdí, že sa už objavujú „predbežné náznaky“ stabilizácie.

„Čím skôr sa vrátime k našim bežným nákupným zvyklostiam… tým rýchlejšie sa dostaneme do normálu,“ povedal Shapps.

Vyšší dopyt

Signály, že počty motoristov navštevujúcich čerpacie stanice začínajú pomaly klesať, eviduje aj britské združenie predajcov benzínu.


Časť staníc, ktoré v sobotu zaznamenali 500-percentný nárast návštevnosti oproti normálu, teraz eviduje približne o 40 percent vyšší než zvyčajný dopyt, uviedlo združenie, pričom sa odvolávalo na anekdotické dôkazy.


Situácia s čerpacími stanicami, ktorým chýba jedna alebo aj všetky triedy pohonných hmôt, sa však zlepšuje iba málo, upozorňuje BBC.

Chýbajú desiatky tisíc vodičov

Podľa odhadov v Spojenom kráľovstve chýba viac ako 100-tisíc vodičov nákladných áut. To v posledných mesiacoch spôsobuje problémy mnohým odvetviam, vrátane dodávateľov potravín a supermarketov.


Britské ropné spoločnosti, vrátane firiem Shell, ExxonMobil a Greenergy, v spoločnom vyhlásení v pondelok zopakovali, že tlak v oblasti dodávok v krajine spôsobil „dočasný rast spotrebiteľského dopytu a nie celoštátny nedostatok pohonných hmôt“.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie