• Dnes je: Pondelok 25. septembra 2023 meniny má Vladislav

Briti chcú urýchliť pomoc Ukrajine dodaním vojenskej technológie novej generácie, ktorá jej vraj pomôže vyhrať vojnu

Briti chcú urýchliť pomoc Ukrajine dodaním vojenskej technológie novej generácie, ktorá jej vraj pomôže vyhrať vojnu

Britská vláda diskutuje s partnermi o tom, ako rozšíriť a urýchliť ďalšiu podporu Ukrajine, zvažuje i poskytnutie tankov.

12.1.2023 (Webnoviny.sk) - Britská vláda diskutuje s partnermi o tom, ako rozšíriť a urýchliť ďalšiu podporu Ukrajine, vrátane poskytnutia tankov. Ako referuje spravodajský web CNN, v stredu to uviedol hovorca britského premiéra hovorca.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Na otázku novinárov, či Spojené kráľovstvo dodá tanky Ukrajine, hovorca premiéra povedal: „Urýchľujeme našu podporu Ukrajine pomocou vojenskej technológie novej generácie, ktorá jej pomôže vyhrať túto vojnu.“

„Je jasné, že tanky môžu Ukrajincom pomôcť zmeniť priebeh a premiér minulý týždeň povedal prezidentovi Zelenskému, že mu poskytneme akúkoľvek podporu. Premiér preto požiadal ministra obrany, aby v najbližších týždňoch spolupracoval s partnermi na diskusii o tom, ako môžeme ísť ďalej a rýchlejšie v našej podpore Ukrajine vrátane poskytovania tankov,“ poznamenal Sunakov hovorca.

Dodávky energie na Ukrajine ovplyvňujú nízke teploty a silný vietor, v mnohých regiónoch došlo k núdzovým výpadkom

Náročné poveternostné podmienky negatívne ovplyvňujú ukrajinské energetické systémy. Referuje o tom spravodajský web CNN s odvolaním sa na vyhlásenie štátneho prevádzkovateľa elektrickej siete Ukrenerho.

„Spotreba elektriny na Ukrajine sa zvýšila v dôsledku nízkych teplôt, ktoré vo väčšine regiónov zhoršuje silný vietor,“ uviedla v utorok spoločnosť Ukrenerho. Tá poznamenala, že v mnohých regiónoch už boli „prekročené“ limity dodávok, takže momentálne sú núdzové výpadky.


Spoločnosť Ukrenerho podotkla, že silné nárazy vetra spôsobili „škody prevádzkovateľom distribučných sústav“ a aktuálne trvajú opravy.

Ukrajina potrebuje na obnovenie dodávok elektriny a tepla miliardu dolárov, oznámil Šmyhaľ

Ukrajinský premiér uviedol, že jeho krajina potrebuje 1 miliardu dolárov na obnovenie normálneho fungovania elektrickej siete a vykurovacích systémov.


V prejave na schôdzke Organizácie pre ekonomickú spoluprácu a rozvoj (OECD) Denys Šmyhaľ povedal, že ruské vzdušné útoky v minulých týždňoch poškodili polovicu kľúčových infraštruktúrnych zariadení Ukrajiny.

Konštatoval, že približné náklady naliehavej pomoci elektrárenskému sektoru sú 500 miliónov dolárov a náklady na naliehavú pomoc pre sektor centrálneho vykurovania odhadol na ďalších 500 miliónov dolárov.


Rusko podniká útoky raketami a dronmi proti ukrajinským energetickým zariadeniam od októbra takmer každý týždeň. Informuje o tom portál news.sky.com.


(1 EUR = 1,0562 USD)

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 25. september 2023

horoskopy na dnes pondelok 25 september 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 25. september 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Sentimentálne nálady sú na príťaž nielen vám, ale aj vášmu okoliu. Nemali by ste sa stále ľutovať, radšej konečne urobte konkrétne kroky, na nápravu súčasného stavu.

Býk 21.4. - 21.5.

Vašu citlivú dušu podporí človek, ktorého ste poznali len z videnia. Dobre si však premyslite, či vaše novo prebudené city neohrozia harmóniu v partnerskom zväzku.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte pocit, že sa všetci sprisahali proti vám? Situácia sa zmení po absolvovaní rozhovoru, ktorý vás čaká okolo obeda. Zosilnie vaša slabosť pre opačné pohlavie.

Rak 22.6. - 22.7.

Dnešok je priaznivý pre tých, ktorí potrebujú nové nápady a inšpiráciu. Venujte pozornosť aj zdanlivým maličkostiam, ktoré sa neskôr môžu ukázať ako rozhodujúce.Všetky Horoskopy pre Pondelok 25. september 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie