• Dnes je: Sobota 28. mája 2022 meniny má Viliam

Brazílsky súd poslal za mreže štyroch ľudí pre požiar v nočnom klube, zomrelo 242 ľudí

Brazílsky súd poslal za mreže štyroch ľudí pre požiar v nočnom klube, zomrelo 242 ľudí

Súd uznal dvoch majiteľov klubu a dvoch členov kapely, počas ktorej vystúpenia oheň vypukol, vinnými z vraždy a pokusu o vraždu.

11.12.2021 (Webnoviny.sk) - Súd v Brazílii odsúdil na mnoho rokov do väzenia štyroch ľudí, ktorých uznal vinnými v súvislosti so smrteľným požiarom nočného klubu v roku 2013. Tragický incident v meste Santa Maria si vyžiadal 242 mŕtvych, prevažne vysokoškolských študentov, a viac ako 600 ľudí utrpelo zranenia. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Požiar sa začal počas vysokoškolskej párty, keď členovia vystupujúcej kapely Gurizada Fandangueira zapálili svetlice a z nich sa vznietil strop. Následne vznikla tlačenica. Väčšina obetí zomrela v dôsledku nadýchania sa dymom. Policajné vyšetrovanie zistilo, že v klube neboli funkčné hasiace prístroje, dostatočné núdzové značenie a mal len dva núdzové východy.

Súd uznal dvoch majiteľov klubu a dvoch členov kapely vinnými z vraždy a pokusu o vraždu. Majitelia klubu Kiss dostali tresty odňatia slobody na 22 a 19 rokov, muzikanti po 18 rokov väzenia. Štvoricu však okamžite prepustili a bude na slobode, keďže sa voči rozsudku odvolávajú.

Proces pritiahol veľký záujem verejnosti a vysielali ho v televízii aj na ďalších mediálnych platformách. Na súde vypovedalo 14 preživších tragédie a 19 ďalších svedkov.

Nešťastie v nočnom klube Kiss je jedným z najsmrteľnejších požiarov v Brazílii a viedlo k revízii bezpečnostných predpisov v nočných kluboch a podobných miestach po celej krajine.

Viac k téme: Nočný klub, Odsúdenie, Požiar

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie