• Dnes je: Utorok 20. februára 2024 meniny má Lívia

Brazília dosiahla hranicu 700-tisíc úmrtí na ochorenie COVID-19, ide o druhý najvyšší počet obetí

Brazília dosiahla hranicu 700-tisíc úmrtí na ochorenie COVID-19, ide o druhý najvyšší počet obetí

Počet obetí je pripomienkou povinnosti krajiny potrestať tých, ktorí nezasiahli proti koronavírusu alebo sabotovali tých, ktorí sa o to pokúšali.

Brazília v utorok dosiahla hranicu 700-tisíc úmrtí na ochorenie COVID-19. Táto juhoamerická krajina má druhý najvyšší počet obetí koronavírusu na svete po Spojených štátoch. Brazílski odborníci na zdravie tvrdia, že tí, ktorí v ostatných dňoch zomreli na COVID-19, boli väčšinou buď nezaočkovaní alebo trpeli inými ochoreniami oslabujúcimi imunitu.

Nezvládnutie pandémie

„Vakcína, ktorá je v súčasnosti dostupná v každom zdravotníckom zariadení v Brazílii, mohla zmeniť životy rodín, ktoré počas pandémie stratili svojich milovaných,“ uviedlo tamojšie ministerstvo zdravotníctva.

Šéfka rezortu Nisia Trindade kritizovala bývalého prezidenta Jaira Bolsonara za nezvládnutie pandémie. Bolsonaro, ktorý ochorel na COVID-19, neskôr odmietol očkovanie proti koronavírusu a porušil zdravotné obmedzenia.


Počet obetí

„Musíme sa pozrieť do minulosti, no zároveň musíme povedať, že ministerstvo zdravotníctva nemôže urobiť chybu v tom, že nebude koordinovať, nestarať sa, neliečiť… Musíme byť jednotní, aby nenastali nové tragédie,“ povedala Trindade.


Miguel Lago, výkonný riaditeľ brazílskeho Inštitútu pre štúdie zdravotnej politiky, ktorý radí predstaviteľom verejného zdravotníctva, uviedol, že počet obetí je pripomienkou povinnosti krajiny potrestať tých, ktorí nezasiahli proti koronavírusu alebo sabotovali tých, ktorí sa o to pokúšali.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 20. február 2024

horoskopy na dnes utorok 20 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 20. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Pohodu z rodiny prenesiete aj medzi známych. Každý si rád vypočuje vaše poznámky. Popoludní vás čaká príjemné posedenie a priateľský rozhovor.

Býk 21.4. - 21.5.

Napriek menším nedorozumeniam i stresom dokážete nemožné. Stačí, aby ste sa len trochu ovládali. Informácie, ktoré získate, sa vám podarí výhodne využiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaše činy súvisiace so vzťahmi budú mimoriadne úspešné. V zamestnaní sa vám núka vynikajúca ponuka. Mali by ste sa do nej pustiť z plných síl.

Rak 22.6. - 22.7.

Každý pohľad na byt vás bude nabádať do jeho vylepšovania. Zajtrajší deň si vyhradíte na regeneráciu síl. Konečne sa dostanete k oddychovému čítaniu.
Všetky Horoskopy pre Utorok 20. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie