• Dnes je: Pondelok 23. júla 2018 meniny má Oľga

Brazílčan Kaká ukončil hráčsku kariéru, najúspešnejšie obdobie prežil v AC Miláno

Brazílčan Kaká ukončil hráčsku kariéru, najúspešnejšie obdobie prežil v AC Miláno

Kaká za brazílsku reprezentáciu nastúpil v 92 dueloch, strelil v nich 29 gólov.

SAO PAULO 17. decembra (WebNoviny.sk) - Niekdajší brazílsky futbalový reprezentant Kaká oznámil definitívne ukončenie svojej hráčskej kariéry.

"Je to moje posledné slovo. Moja profesionálna kariéra sa končí. Musel som si to v pokoji premyslieť, ale som rozhodnutý. Plánujem zostať vo futbale, rád by som pracoval v nejakom klube. Chcel by som byť manažérom, športovým riaditeľom alebo niekým, kto zastrešuje procesy medzi vedením klubu a dianím na ihrisku," uviedol pre TV Globo najlepší svetový futbalista za rok 2007.


Kaká prežil svoje najúspešnejšie obdobie v AC Miláno (2003-2009), kde vyhral taliansku Serie A aj tamojší superpohár, Ligu majstrov a kontinentálny superpohár, ako aj MS klubov. Neskôr pôsobil aj v Reale Madrid, odkiaľ sa v roku 2013 opäť vrátil na milánske San Siro. Naposledy hrával za tím zámorskej MLS Orlando City.

Za brazílsku reprezentáciu nastúpil v 92 dueloch, strelil v nich 29 gólov. Má zlatú medailu z MS 2002 v Kórejskej republike a Japonsku. Dvakrát vyhral Pohár konfederácií (2005 a 2009).

Pozrite si náš nový Magazín!

Patríte tiež medzi tých, ktorí balenie na dovolenku nemajú radi?

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie