• Dnes je: Štvrtok 19. júla 2018 meniny má Dušana

Bratislavu s Rajkou spoja vlaky, denne vypravia desať spojov v oboch smeroch

Bratislavu s Rajkou spoja vlaky, denne vypravia desať spojov v oboch smeroch

Spojenie Bratislava Petržalka – Rajka – Győr a opačne bude ľudí prepravovať ráno a popoludní BRATISLAVA 24.

BRATISLAVA 24. novembra (WebNoviny.sk) - Z hlavného mesta SR Bratislavy sa cestujúci do maďarskej Rajky dostanú od 10. decembra vlakom. Agentúru SITA o tom informovalo Ministerstvo dopravy a výstavby SR. Pravidelné vlaky do Rajky a Győru umožnia lepšie prepojenie regiónov.

Spojenie Bratislava Petržalka – Rajka – Győr, a opačne, bude ľudí prepravovať ráno a popoludní. Spolu pôjde desať spojov v oboch smeroch. Po maďarský Hegyeshalom budú premávať ako osobné vlaky, čo znamená, že budú zastavovať na každej zastávke vrátane Rusoviec a Rajky.

Prepojenie až do Budapešti

Po Győr pôjdu niektoré už v režime zrýchlených vlakov. Ich nastavenie zároveň umožní prepojenie až do Budapešti, kde premávajú rýchliky či vlaky Intercity.


„Záujem o cestovanie medzi Rajkou, Rusovcami a Bratislavou narastá. Zároveň to umožňuje aj ďalšie prepojenie až do Budapešti,“ uviedol minister dopravy a výstavby SR Arpád Érsek.

Rastúca mobilita na pohraničí

Ministerstvo pripomína, že rezort inicioval rokovania s maďarskou stranou pre rastúcu mobilitu medzi Rajkou, Rusovcami a Bratislavou. Vlakové výkony na slovenskej strane poskytujú na základe Zmluvy o dopravných službách vo verejnom záujme.

Ide o minimálne náklady zo strany štátu, keďže prihraničnú dopravu na maďarskej strane zabezpečuje maďarsko-rakúska spoločnosť GySEV, ktorá predĺži už existujúce spoje na maďarskej strane.

Pozrite si náš nový Magazín!

Patríte tiež medzi tých, ktorí balenie na dovolenku nemajú radi?

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie