• Dnes je: Nedeľa 14. augusta 2022 meniny má Mojmír

Bratislavský Ružinov zavedie čoskoro regulované parkovanie, nerezidenti si budú musieť priplatiť

Bratislavský Ružinov zavedie čoskoro regulované parkovanie, nerezidenti si budú musieť priplatiť

Nové pravidlá začnú v lokalite Starý Ružinov – východ platiť od 23. marca. Od tohto dátumu začnú aj kontroly ich dodržiavania kontrolórmi PAAS a hliadkami mestskej polície.

Bratislavský parkovací asistent PAAS sa už od marca rozšíri o ďalšiu lokalitu.

Ako informovala hovorkyňa Hlavného mesta Dagmar Schmucková, po zavedení regulácie v časti Nového Mesta, Rače a Petržalky, sa bude podľa jasných pravidiel parkovať aj v Ružinove, v časti Starý Ružinov – východ.

„Obyvatelia sa do systému PAAS môžu registrovať od dnešného dňa (23. februára pozn. redakcie), regulácia začne platiť o mesiac neskôr, od 23. marca,“ spresnila hovorkyňa s tým, že ďalšie časti zóny Ružinov-Nivy sa do systému budú zapájať postupne počas mesiacov máj a jún.

Spúšťanie vo fázach

V spolupráci s Ružinovom pripravuje magistrát spustenie systému regulovaného parkovania PAAS v zóne Ružinov – Nivy. Reguláciu budú spúšťať vo fázach, po tom ako v jednotlivých častiach zóny zrealizujú dopravné značenie.

„Prvou časťou, kde sa spustí regulácia a kontroly parkovania od 23. marca je časť Starý Ružinov – východ, kde je situácia s parkovaním dlhodobo komplikovaná,“ vysvetlila Schmucková. Ide o územie vymedzené ulicami Jégého, Trnavská, Bajkalská a Záhradnícka.


Podľa mesta sa reguláciou, ktorá zvýhodňuje obyvateľov s trvalým pobytom, počet parkovacích miest dostupných pre rezidentov zvýši. „Vďaka efektívnej spolupráci medzi mestom a Ružinovom a urýchleniu zavedenia systému regulovaného parkovania napokon nie je potrebné zavedenie pôvodne plánovanej pilotnej fázy parkovania mestskou časťou. Regulácia a kontroly parkovania sa spustia už priamo v celomestskom systéme PAAS,“ doplnila hovorkyňa mesta.

Nerezidenti si budú musieť priplatiť

Obyvatelia Ružinova majú možnosť registrovať sa do celomestského parkovacieho systému od stredy. „Obyvatelia, ktorí sa už zaregistrovali do systému mestskej časti, dostanú e-mail so všetkými potrebnými informáciami na jednoduchú preregistráciu do celomestského systému PAAS,“ vysvetlila Schmucková s tým, že vďaka prepojeniu mestského systému s piatimi štátnymi registrami vo väčšine prípadov nebude nutné znova dokladovať údaje, ktoré už raz poskytli.


Zavedenie regulácie v Starom Ružinove – východ bude v praxi znamenať, že od pondelka do piatka v čase od 14:00 do 6:00 budú môcť na sídlisku parkovať len rezidenti, zaregistrovaní v systéme PAAS. Nerezidenti budú môcť zaparkovať v tomto časovom rozmedzí za hodinový poplatok 1,50 eur za hodinu.

Rezidenti majú tiež nárok na bezplatnú návštevnícku kartu, ktorá umožňuje parkovanie ich návštevám. „Dokúpiť sa dá aj bonusová parkovacia karta, umožňujúca parkovanie dve hodiny denne vo všetkých zavedených zónach PAAS v Bratislave bez ďalšieho poplatku, a to každému obyvateľovi hlavného mesta s trvalým pobytom,“ doplnila hovorkyňa.

Na pravidlá budú dohliadať kontrolóri

Nové pravidlá začnú v lokalite Starý Ružinov – východ platiť od 23. marca. Od tohto dátumu začnú aj kontroly ich dodržiavania kontrolórmi PAAS a hliadkami mestskej polície.

„V nasledujúcich mesiacoch bude Bratislava v spolupráci s mestskou časťou pokračovať v prípravách na rozšírenie regulovaného parkovania v celej zóne Ružinov – Nivy,“ poznamenala hovorkyňa magistrátu s tým, že mesto zároveň pracuje na spustení rezidentského parkovania v Starom Meste – sever. Podrobnejšie informácie je možné nájsť na stránke www.paas.sk.


Najčítanejšia najnovšia správa

Takto sa to robí do psej matere! Kopol si Matovič do Sulíka, ale neskôr svoj status zmazal

takto sa to robi do psej matere kopol si matovic do sulika ale neskor svoj status zmazal

Líder hnutia OĽaNO a minister financií Igor Matovič si mal na sociálnej sieti Facebook opäť potrebu kopnúť do ministra hospodárstva a predsedu strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richarda Sulíka. Neskôr však svoj status zmazal.

„Gratulujem maďarskému ministrovi hospodárstva k tomu, že neštrajkuje a pracuje… Takto sa to robí do psej matere! Megainvestícia 5-krát väčšia ako Volvo.

Maďari idú ako rakety a my popri nich vyzeráme ako chudobní príbuzní,“ napísal Matovič v reakcii na správu, že čínska firma CATL postaví v Maďarsku továreň na výrobu batérií za 7,3 miliardy eur, ktorá by mala byť najväčšou svojho druhu v Európe.

Primitívna demagógia

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) reagovala, že Matovič naďalej škodí Slovensku. Na veľkú baterkáreň na Slovensku nemáme podľa sulíkovcov ani miesto, ani ľudí, ani energetickú kapacitu.

„Matovičovi s Kremským (šéf hospodárskeho výboru) to však neprekáža a šíria primitívnu demagógiu a znevažujú prácu všetkých okolo seba,“ uviedla SaS na sociálnej sieti Facebook.


Hlúpa urážka

Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) pripomenul Matovičovi, že sa veľmi rád pri prezentácii kľúčovej investície Volvo postavil na tlačovku vedľa Sulíka.

„Takéto vyjadrenie ministra financií je hlúpa urážka partnerov z Volva (ďalšia v poradí po urážkach prezidentky, ministrov, občanov, učiteľov, novinárov a podobne). Mal by vedieť, že Slovensko by sa na takéhoto investora muselo pripravovať omnoho dlhšie než trvá táto vláda,“ uviedol Gröhling.

Presne pre toto by mal Matovič podľa Gröhlinga konečne odísť z vlády. „Nevie žiť bez neustáleho konfliktu, klamstiev, urážania ostatných a robí to od prvého dňa,“ kritizuje minister školstva a je zvedavý, kedy si konečne aj koaliční kolegovia uvedomia, že pri takomto správaní ministra financií sa fungovať nedá.Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie