• Dnes je: Utorok 29. septembra 2020 meniny má Michal, Michaela

Bratislavský Ružinov na koronavírus otestoval zamestnancov škôl, výsledky nepríjemne zaskočili

Bratislavský Ružinov na koronavírus otestoval zamestnancov škôl, výsledky nepríjemne zaskočili

Preventívne testovanie pedagogických a nepedagogických zamestnancov ružinovských škôl.

Bratislavský Ružinov otestoval na prítomnosť koronavírusu zamestnancov škôl, nie všetky výsledky však boli negatívne.

Na sociálnej sieti o tom informoval starosta mestskej časti Martin Chren.

„V stredu 27. mája, bolo v priestoroch DK Ružinov otestovaných prvých 515 učiteliek, učiteľov, kuchárok a ďalších zamestnancov. A musím povedať, že výsledky nás veľmi nepríjemne zaskočili,“ uviedol Chren a dodal, že až 30 z testovaných sa s koronavírusom stretlo alebo ho prekonalo a majú proti nemu vytvorené protilátky.

„U 17-tich zamestnancov je podozrenie, že vírus môže byť stále aktívny a že by niektorí z nich dokonca mohli byť aj infekční,“ doplnil starosta.

V krvi zamestnancov hľadali protilátky proti Covid-19

Ružinov bol jedným z prvých miest, kde koronavírusová nákaza prepukla aj v škôlke. „Preto sme sa pred pondelkovým otvorením škôl a škôlok (1. júna, pozn. SITA) rozhodli preventívne otestovať všetkých približne 800 pedagogických a nepedagogických zamestnancov, ktorí nastúpia do práce k našim deťom,“ uviedol starosta.


Mestská časť podľa neho použila laboratórne testy, ktoré majú na základe odberu krvi 99-percentnú presnosť na prítomnosť troch druhov protilátok.

Niektoré zariadenia možno ostanú zatvorené

„Všetkých našich učiteľov s podozrením na aktívnu prítomnosť Covid-19 otestujeme ešte aj 100-percentne spoľahlivým PCR testom, aby sme si boli istí, že všetci v pondelok do škôl a škôlok nastúpia zdraví,“ vysvetlil Chren a doplnil, že ak sa potvrdí nákaza u niektorých z nich, danú škôlku alebo školu zrejme mestská časť nebude môcť otvoriť.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie