• Dnes je: Pondelok 18. októbra 2021 meniny má Lukáš

Bratislavský obchvat D4/R7 sa otvorí koncom septembra, chýbať budú stále dva úseky

Bratislavský obchvat D4/R7 sa otvorí koncom septembra, chýbať budú stále dva úseky

iaľnica D4 a rýchlostná cesta R7 s celkovou dĺžkou viac ako 59 kilometrov budú slúžiť ako vonkajší obchvat hlavného mesta.

Obchvat Bratislavy D4/R7 otvoria koncom septembra. Chýbať bude úsek medzi Vajnormi a Ivankou pri Dunaji. Na svojej webovej stránke o tom informuje Bratislavský samosprávny kraj (BSK).

„Takmer všetky zvyšné úseky bratislavského obchvatu D4R7, vrátane Lužného mosta, budú pre verejnosť otvorené už 26. septembra,” uviedol na sociálnej sieti minister dopravy Andrej Doležal. Ako podotkol, stane sa tak za predpokladu, že koncesionár dovtedy odstráni všetky vady a nedorobky.

Otvorenie sa zatiaľ netýka dvoch úsekov na diaľnici D4 medzi Ivankou pri Dunaji a Vajnormi, ktoré prídu na rad počas októbra. Križovatka diaľnice D4 a D1 otvorená zatiaľ nebude. Jej dokončenie sa odhaduje až v roku 2026.

Cieľom projektu diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7 je vybudovanie južnej časti nultého obchvatu Bratislavy a časti južnej siete rýchlostných ciest spájajúcich západ a východ Slovenska.

„Diaľnica D4 a rýchlostná cesta R7 s celkovou dĺžkou viac ako 59 kilometrov budú slúžiť ako vonkajší obchvat hlavného mesta,“ poznamenal BSK. Celková schéma zahŕňa výstavbu 14 križovatiek a 122 mostných konštrukcií, vrátane nového mosta nad riekou Dunaj a viaduktu na úrovni Slovnaftu.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie