• Dnes je: Pondelok 26. októbra 2020 meniny má Demeter

Bratislavský magistrát pomôže majiteľom gastro prevádzok, odpustí im daň za letné terasy

Bratislavský magistrát pomôže majiteľom gastro prevádzok, odpustí im daň za letné terasy

Prevádzky nachádzajúce sa na pozemkoch Starého Mesta získajú iba 50-percentnú úľavu.

28.5.2020 (Webnoviny.sk) - Bratislava odpustí podnikateľom 100 percent dane za vonkajšie terasy, nachádzajúce sa na pozemkoch mesta. Bratislavskí poslanci o tom rozhodli na dnešnom zastupiteľstve schválením dodatku k všeobecne záväznému nariadeniu o dani za užívanie verejného priestranstva. Podmienkou odpustenia poplatku je dodržanie podmienok stanovených mestom.

"Ide o neprekročenie plochy zabratého priestranstva prevádzky v roku 2019, pri nových prevádzkach o neprekročenie plochy 12 metrov štvorcových," uviedlo mesto a dodalo, že v prípade prekročenia uvedenej plochy sa použije pôvodná sadzba od prvého začatého metra štvorcového.

"Mesto sa v rámci svojich kompetencií a rozpočtových možností snaží pomôcť podnikateľom na území mesta a podporiť cestovných ruch po ukončení pandémie Covid-19," uvádza magistrát a dodáva, že zároveň týmto návrhom nariadenia prispeje k ochrane verejného zdravia tým, že z uzatvorených prevádzok, kde je vyššie riziko šírenia vírusu, presunie návštevníkov reštauračných zariadení na otvorené plochy.

Terasy prevádzok na pozemkoch Starého Mesta získajú úľavu 50-percent z dane za užívanie verejného priestranstva.

Na minulotýždňovom zastupiteľstve o tom rozhodli staromestskí poslanci. Mestská časť argumentuje tým, že väčšiu finančnú úľavu si nemôže dovoliť.

Viac k téme: Ekonomické dopady koronavírusu, letné terasy, podnikatelia, verejné priestranstvo

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie