• Dnes je: Sobota 18. septembra 2021 meniny má Eugénia

Bratislavský kraj zaočkoval proti koronavírusu vyše 70-tisíc ľudí, zvýšil aj kapacitu veľkokapacitného centra

Bratislavský kraj zaočkoval proti koronavírusu vyše 70-tisíc ľudí, zvýšil aj kapacitu veľkokapacitného centra

Veľkokapacitné očkovacie centrum Bratislavského samosprávneho kraja (BSK).

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) zaočkoval vo svojich troch vakcinačných centrách proti ochoreniu COVID-19 už viac ako 70-tisíc ľudí.

„Najvyššie čísla nám, samozrejme, robí naše Veľkokapacitné očkovacie centrum v Národnom futbalovom štadióne (NFŠ), ktoré dokáže zaočkovať tisíce ľudí denne.

Práve tu padol v sobotu 8. mája aj denný rekord – 3 570 zaočkovaných ľudí,“ informuje na svojej webovej stránke BSK.

Očkujú dvomi druhmi vakcín

Samosprávny kraj nedávno zvýšil kapacity najväčšieho očkovacieho centra na Slovensku v priestoroch NFŠ v Bratislave, kde očkuje viac hodín denne aj viac dní v týždni.


„Už druhý víkend sa vo veľkokapacitnom centre očkuje dvoma druhmi vakcín. Vo štvrtok a v piatok to bolo vakcínou od konzorcia AstraZeneca, od soboty je to vakcína Comirnaty od výrobcu Pfizer/BioNTech,“ spresnila samospráva. Očkovanie spustil BSK už aj v okresnom meste Pezinok, kde v sobotu v testovacej prevádzke zaočkovali 130 ľudí.

V Košickom kraji majú tri centrá

Košický samosprávny kraj (KSK) zaočkoval počas uplynulého víkendu vo svojich veľkokapacitných očkovacích centrách takmer 9 500 ľudí. Po prvýkrát boli v prevádzke tri vakcinačné centrá – v priestoroch SOŠ informačných technológií na Ostrovského ulici v Košiciach, Gymnázia Pavla Horova na Masarykovej ulici v Michalovciach aj v telocvični Hotelovej akadémie na Markušovskej ceste v Spišskej Novej Vsi. Informovala o tom hovorkyňa predsedu KSK Anna Terezková.

„Po prvýkrát sme očkovali na troch miestach tromi vakcínami súčasne, teda od spoločností Pfizer/BioNTech, Moderna aj AstraZeneca. Vďaka tomu sme počas víkendu zaočkovali rekordný počet ľudí a celkovo, od otvorenia veľkokapacitných očkovacích centier, sme podali vakcínu už takmer 77 500 ľuďom. V takomto tempe chceme pokračovať aj ďalej, k rýchlejšej začkovanosti pomôže aj výjazdová očkovacia služba, ktorá tento týždeň vyrazí za seniormi na Spiš aj na Gemer,“ uviedol predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

Očkovať budú celý týždeň

Košická župa bude očkovať celý týždeň, okrem pondelka. Krajské očkovacie centrum v Košiciach bude dokonca v prevádzke nepretržite šesť dní. Očkovať sa tu bude opäť všetkými registrovanými vakcínami. Už tradične sú cez víkend otvorené aj veľkokapacitné očkovacie centrá v Michalovciach a v Spišskej Novej Vsi.


Kraj počas tohto týždňa vyšle do prvých obcí, ktoré registrovali svojich obyvateľov nad 60 rokov veku na očkovanie, výjazdovú očkovaciu službu. Už v utorok 11. mája v kultúrnom dome v Krompachoch zaočkujú približne 360 seniorov, ktorí zatiaľ na vakcínu čakali. V stredu vyrazí krajská očkovacia jednotka do Margecian a vo štvrtok zaočkuje seniorov v Dobšinej.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie