• Dnes je: Nedeľa 13. júna 2021 meniny má Anton

Bratislavské Staré Mesto so zatvorením trhovísk nesúhlasí, od hygieny žiadajú prehodnotenie nariadení

Bratislavské Staré Mesto so zatvorením trhovísk nesúhlasí, od hygieny žiadajú prehodnotenie nariadení

Trhoviská na Žilinskej a Poľnej ulici museli zatvoriť na základe rozhodnutia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva.

16.3.2021 (Webnoviny.sk) - Bratislavské Staré Mesto nesúhlasí so zatvorením trhovísk, obrátilo sa na hlavného hygienika. „Zatvorenie obľúbených staromestských trhovísk na Žilinskej a Poľnej sklamalo lokálnych predajcov aj návštevníkov, ktorí v čase pandémie nakupovanie zeleniny či kvetov a jedla považujú za vhodnú a bezpečnú alternatívu supermarketov," uviedla mestská časť na sociálnej sieti s tým, že starostka Zuzana Aufrichtová v mene Starého Mesta oficiálnym listom požiadala hlavného hygienika, aby prehodnotil svoje usmernenie o zatváraní trhovísk.

Mestská časť musela minulý týždeň na základe rozhodnutia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Bratislave zatvoriť trhovisko na Žilinskej a tiež street food na Poľnej.

„Po vykonaní štátneho zdravotného dozoru RÚVZ prevádzkovateľa upozornil, že v zmysle platnej vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia k obmedzeniam prevádzok a hromadných podujatí v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19, nie je prevádzkovanie trhových stánkov povolené," vysvetlila mestská časť.

Predaj ovocia a zeleniny museli v pondelok pozastaviť aj prevádzky v novomestskej tržnici. „Hygiena prisľúbila, že by sa predmetná vyhláška mala v dohľadnom čase upraviť," doplnila mestská časť Nové Mesto.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie