• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Bratislavské letisko vybavilo v prvom štvrťroku vyše 212-tisíc pasažierov a pripravuje sa na leto

Bratislavské letisko vybavilo v prvom štvrťroku vyše 212-tisíc pasažierov a pripravuje sa na leto

Charterové lety v tohtoročnej letnej sezóne budú spájať Bratislavu s približne 40 dovolenkovými destináciami, prvýkrát aj s Marsa Matruh v Egypte pri Stredozemnom mori.

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave zaznamenalo za prvé tri mesiace roka na príletoch a odletoch 212 558 cestujúcich.

Počet vybavených pasažierov v marci dosiahol 80 015, pričom miera obnovy počtu pasažierov za rovnaké obdobie roku 2019 predstavuje 57 %.

Na prvom mieste je Londýn

Ako letisková spoločnosť v utorok informovala, v porovnaní s marcom 2022 pribudlo 36 % cestujúcich. Na najväčšom domácom letisku v marci vybavili 1 811 vzletov a pristátí, za prvé tri mesiace roka bolo celkovo 4 599 letov.


„Medzi najpopulárnejšie destinácie v rámci pravidelnej dopravy sa tradične zaradil na prvom mieste Londýn, po ňom nasleduje talianske Miláno a na treťom mieste je írsky Dublin. Na ďalších miestach sa umiestnili Manchester a Skopje,“ uviedla PR špecialistka bratislavského letiska Veronika Tóthová.

V charterovej doprave dominovali v marci exotické destinácie Dubaj, Salalah v Ománe a africký ostrov Zanzibar. Najviac cestujúcich vybavili leteckí dopravcovia Ryanair, Wizz Air a Smartwings.

Lieta sa už aj do Kaunasu

Letisko funguje mesiac podľa letného letového poriadku platného od 26. marca do 28. októbra a zároveň sa už chystá na zvýšený záujem cestujúcich v letných mesiacoch.


V tomto sedemmesačnom období je z Bratislavy možné letieť na 37 pravidelných linkách do 33 destinácií v sedemnástich krajinách.


Dve zo štyroch nových spojení už môžu pasažieri využívať – linku do Kaunasu prevádzkuje spoločnosť Ryanair od 27. marca, do egyptského letoviska Marsa Alam pri Červenom mori zas Air Cairo od 31. marca.


Do Podgorice, metropoly Čiernej Hory, bude lietať dopravca Air Montenegro od 17. júna, lety do gréckych Atén majú zabezpečiť Aegean Airlines od 14. septembra.

Dopravcovia zohľadňujú sviatky

Z bratislavského letiska sa počas nedávnych veľkonočných sviatkov lietalo už podľa aktuálneho letového plánu, ale štandardne ako v iných dňoch.


Leteckí dopravcovia totiž podľa letiskovej spoločnosti už pri tvorbe letových poriadkov zohľadňujú jednotlivé sviatky roka a plánujú si tak svoje kapacity.


„Veľkonočné sviatky patria medzi obdobia, kedy rastie záujem o letecké spojenia z letiska Bratislava a rovnako aj opačným smerom. Verejnosť využíva tieto dni na návštevu svojich známych a rodiny, resp. na spoznávanie európskych destinácií,“ priblížila pre agentúru SITA Tóthová.

„Medzi najobľúbenejšie destinácie patrili počas sviatkov už tradične Londýn, talianske Miláno a ostrovná Malta,“ dodala. Väčšina cestujúcich na týchto pravidelných linkách využila lety do a z Londýna.

Pribudol chorvátsky Dubrovník


Charterové lety v tohtoročnej letnej sezóne budú spájať Bratislavu s približne 40 dovolenkovými destináciami, prvýkrát aj s Marsa Matruh v Egypte pri Stredozemnom mori.

Pribudli aj letné destinácie, kam sa vlani nelietalo, ako chorvátsky Dubrovník, grécka Preveza a Kefalónia či Tirana v Albánsku. Aj v tomto roku budú charterové lety na Kapverdské ostrovy či do Dakaru v Senegale.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie