• Dnes je: Pondelok 15. augusta 2022 meniny má Marcela

Bratislavská polícia upozorňuje na falošné oznamy o nesprávnom parkovaní, vodiči ich môžu nájsť za stieračmi

Bratislavská polícia upozorňuje na falošné oznamy o nesprávnom parkovaní, vodiči ich môžu nájsť za stieračmi

Radi by sme upozornili verejnosť, že MsP takéto oznamy za stierače nedáva, nerobia to ani parkovací asistenti v regulovaných zónach PAAS

V bratislavskom Starom Meste sa objavili falošné oznamy o nesprávnom parkovaní pod hlavičkou mestskej polície (MsP). Informoval o tom vedúci oddelenia komunikácie MsP Bratislava Peter Borko.

„Mestská polícia eviduje v posledných dňoch viacero otázok, ktoré sa týkajú falošných oznamov o nesprávnom parkovaní,“ uviedol s tým, že oznamy sú vytlačené na kancelárskom papieri a umiestnené za stieračmi.

„Informujú o zaznamenaní v systéme BPS (Bratislavský parkovací systém) a o udelení pokuty 85 eur,“ dodal.

Text môže ľudí pomýliť

Borko upozorňuje, že text týchto oznamov môže pomýliť ľudí. „Radi by sme upozornili verejnosť, že MsP takéto oznamy za stierače nedáva, nerobia to ani parkovací asistenti v regulovaných zónach PAAS. Taktiež nejde o oznamy spoločnosti BPS PARK, ktorá reguluje parkovanie v časti Starého Mesta,“ zdôraznil s tým, že v oznamoch sú použité zlé údaje, v texte sa nachádzajú chyby a je uvedené aj nesprávne telefónne číslo na políciu. „Z formátu vyhotovenia tiež vidieť, že ide o neodbornú a laickú prípravu oznámení,“ poznamenal.

MsP a parkovací asistenti hlavného mesta využívajú spolu tri druhy nálepiek, ktoré majú informatívny charakter, a jedno oznámenie. „Prostredníctvom oznamov na vozidlách nebudeme nikdy verejnosť žiadať o úhradu pokuty. Všetky peňažné operácie je možné riešiť len s policajtmi v teréne, keď vám vydajú bloky v príslušnej hodnote pokuty, na jednotlivých okresných veliteľstvách, kam vás zavolajú za účelom prejednania priestupku alebo na základe doručenej pokuty na adresu majiteľa vozidla aj s odôvodnením,“ vysvetlil Borko.

Nálepky rôznych farieb

V Bratislave je možné najčastejšie sa stretnúť so žltými nálepkami, ktoré informujú o zablokovaní imobilizérom. Po spustení regulovaného parkovania v zónach PAAS si mohli šoféri na oknách sa strane vodiča nájsť informatívnu nálepku o spáchaní priestupku. „Tie už nahradili oranžové nálepky s informáciou o tom, že bude udelená pokuta prostredníctvom inštitútu objektívnej zodpovednosti,“ ozrejmil Borko.

Mimo regulovaných zón PAAS začne v týchto dňoch MsP využívať svetlomodré nálepky, ktorými bude vodičov informovať o spáchaní priestupku a o tom, že ich zaznamenali v rámci kontroly, ktorá využíva inštitút objektívnej zodpovednosti. „Stretnúť sa je možné aj s oznámením, keď príslušné okresné veliteľstvo vyzve majiteľa vozidla na prejednanie priestupku. Vo všetkých prípadoch je možné sa obrátiť na linku 159, kde operátori poskytnú ďalšie informácie,“ uzavrel.


Najčítanejšia najnovšia správa

Takto sa to robí do psej matere! Kopol si Matovič do Sulíka, ale neskôr svoj status zmazal

takto sa to robi do psej matere kopol si matovic do sulika ale neskor svoj status zmazal

Líder hnutia OĽaNO a minister financií Igor Matovič si mal na sociálnej sieti Facebook opäť potrebu kopnúť do ministra hospodárstva a predsedu strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richarda Sulíka. Neskôr však svoj status zmazal.

„Gratulujem maďarskému ministrovi hospodárstva k tomu, že neštrajkuje a pracuje… Takto sa to robí do psej matere! Megainvestícia 5-krát väčšia ako Volvo.

Maďari idú ako rakety a my popri nich vyzeráme ako chudobní príbuzní,“ napísal Matovič v reakcii na správu, že čínska firma CATL postaví v Maďarsku továreň na výrobu batérií za 7,3 miliardy eur, ktorá by mala byť najväčšou svojho druhu v Európe.

Primitívna demagógia

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) reagovala, že Matovič naďalej škodí Slovensku. Na veľkú baterkáreň na Slovensku nemáme podľa sulíkovcov ani miesto, ani ľudí, ani energetickú kapacitu.

„Matovičovi s Kremským (šéf hospodárskeho výboru) to však neprekáža a šíria primitívnu demagógiu a znevažujú prácu všetkých okolo seba,“ uviedla SaS na sociálnej sieti Facebook.


Hlúpa urážka

Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) pripomenul Matovičovi, že sa veľmi rád pri prezentácii kľúčovej investície Volvo postavil na tlačovku vedľa Sulíka.

„Takéto vyjadrenie ministra financií je hlúpa urážka partnerov z Volva (ďalšia v poradí po urážkach prezidentky, ministrov, občanov, učiteľov, novinárov a podobne). Mal by vedieť, že Slovensko by sa na takéhoto investora muselo pripravovať omnoho dlhšie než trvá táto vláda,“ uviedol Gröhling.

Presne pre toto by mal Matovič podľa Gröhlinga konečne odísť z vlády. „Nevie žiť bez neustáleho konfliktu, klamstiev, urážania ostatných a robí to od prvého dňa,“ kritizuje minister školstva a je zvedavý, kedy si konečne aj koaliční kolegovia uvedomia, že pri takomto správaní ministra financií sa fungovať nedá.Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie