• Dnes je: Streda 20. októbra 2021 meniny má Vendelín

Bratislava rozšíri a zmodernizuje kamerový systém, do bezpečnosti investuje pol milióna eur

Bratislava rozšíri a zmodernizuje kamerový systém, do bezpečnosti investuje pol milióna eur

Predmetom zákazky je modernizácia, rozširovanie a poskytovanie servisných služieb mestského kamerového systému hlavného mesta SR Bratislavy.

18.5.2021 (Webnoviny.sk) - Bratislava obstará kamerový systém za viac ako pol milióna eur. Vyplýva to z oznámenia vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO).

Predmetom zákazky je modernizácia, rozširovanie a poskytovanie servisných služieb mestského kamerového systému hlavného mesta SR Bratislavy a osadenie kamier na vstupy jednotlivých expozitúr mestskej polície," uvádza sa v oznámení ÚVO. Predpokladaná hodnota zákazky je 568 024 eur bez DPH a lehota na predkladanie žiadostí o účasť vo verejnej súťaži je do 11. júna.

V budúcnosti sa tiež počíta hlavne s rýchlootočnými kamerami typu Dome, určenými pre prácu vo vonkajšom prostredí s prepojením cez FTP kábel do technologickej stanice," uvádza hlavné mesto s tým, že technologická stanica bude pripojená v určenom mieste do siete verejného obstarávateľa resp. do inej dátovej siete, IP prenosovým systémom na server Sense, ktorý umožňuje zobrazenie ľubovoľnej kamery a jej ovládanie na ktoromkoľvek monitorovacom pracovisku.

Na niektorých miestach budú použité aj statické kamery do vonkajšieho prostredia podľa požadovanej minimálnej špecifikácie," dodáva obstarávateľ.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie