• Dnes je: Utorok 12. decembra 2023 meniny má Otília

Bratislava predstavila nový model električky a hybridného trolejbusu, 60 miliónov eur čerpala aj z eurofondov (foto)

Bratislava predstavila nový model električky a hybridného trolejbusu, 60 miliónov eur čerpala aj z eurofondov (foto)

Nový model električky má upravené predné čelo, lepšiu klimatizáciu, pevnejší rám, mierne odlišný interiér aj nový informačný systém.

Dopravný podnik Bratislava (DPB) na stredajšom brífingu predstavil nový model električky a hybridného kĺbového trolejbusu, ktoré budú čoskoro premávať v uliciach Bratislavy.

Ako uviedol podpredseda predstavenstva DPB Milan Donoval, celková hodnota 30 nových električiek a 23 trolejbusov, ktoré postupne zaradia do prevádzky, predstavuje približne 60 miliónov eur.

DPB ich získal aj vďaka spolupráci s ministerstvom dopravy a podpore z eurofondov.

Nové trolejbusy a model električiek

Nový model električky má upravené predné čelo, lepšiu klimatizáciu, pevnejší rám, mierne odlišný interiér aj nový informačný systém.


„Takýchto električiek príde postupne do Bratislavy 30 a vďaka nim sa nám podarí zvýšiť podiel nízkopodlažných a klimatizovaných električiek z polovice zhruba na dve tretiny z celkovej prevádzky,“ uviedol Donoval.


Ako dodal, nový trolejbus sa od svojich predchodcov líši tým, že hybridný pohon má vo forme trakčnej batérie, ktorá sa dokáže priebežne dobíjať a „vďaka tomu ekologickou formou nahradiť autobusy na linke 61 medzi Hlavnou stanicou a letiskom“.

Testovanie technických parametrov

Obidve vozidlá podľa neho teraz čaká proces homologizácie, teda testovanie ich technických parametrov a jazdných vlastností v uliciach Bratislavy, najprv bez cestujúcich, neskôr aj s cestujúcimi.


Do prevádzky ich začnú zaraďovať postupne počas jesene. V uliciach Bratislavy tak pribudne 20 jednosmerných a 10 obojsmerných nových električiek. „Trolejbusy budú dodané postupne v priebehu tohto roka, električky v priebehu jesene, zimy a jari budúceho roka,“ doplnil Donoval.
Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie