• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Bratislava Hot Serenaders zavítajú po dlhom čase do Košíc a Banskej Bystrice

Bratislava Hot Serenaders zavítajú po dlhom čase do Košíc a Banskej Bystrice

Známy unikátny orchester Bratislava Hot Serenaders špecializujúci sa na hot-jazzovú a tanečnú hudbu 20.

28.6.2023 (SITA.sk) - Koncerty v Košiciach a Banskej Bystrici potešia priaznivcov orchestrálnej jazzovej hudby začiatkom júla aj koncom septembra.

Zoskupenie okolo umeleckého vedúceho – trubkára Juraja Bartoša neskrýva radosť z prípravy plánovaných koncertov.

Po úspešných turné v zahraničí, kde orchester túto sezónu odohral vydarené koncerty v Dánsku, Francúzsku a Rakúsku, ho konečne čakajú aj vystúpenia na východ od Bratislavy. Juraj Bartoš v mene celého orchestra vyjadril radosť z toho, že si opäť zahrajú v týchto končinách Slovenska, keďže tu účinkujú menej často ako v zahraničí. Podľa slov speváka a manažéra Miloša Stančíka sú hlavným dôvodom malého počtu slovenských termínov vysoké náklady na koncert.

Hovorí, že pre organizátora nie je jednoduché vyčleniť financie na 19-členný orchester a navyše treba rátať aj s výdavkami na prepravu orchestra autobusom. "Oba koncerty by sa nepodarilo uskutočniť bez pomoci Fondu na podporu umenia. Finančná pomoc pokryje napríklad náklady na dopravu, ktoré sú čím ďalej tým vyššie. Cena vstupného vďaka tomu ostane nízka, takže podujatie bude dostupné pre všetkých poslucháčov,” dodáva Miloš Stančík.

Najlepšie kusy z repertoáru Bratislava Hot Serenaders zaznejú nielen v košických Kasárňach/Kulturparku, ale tiež v sále Robotníckeho domu v Banskej Bystrici. V Košiciach sa podujatie uskutoční v nedeľu 9. júla v príjemnom exteriéri areálu kultúrneho centra s kapacitou 500 návštevníkov, ktoré zastrešuje viacero podujatí v rámci cyklu Leto v Kulturparku. Vstupenky si bude možné zakúpiť cez portál Predpredaj.sk. Do Banskej Bystrice zavíta orchester Bratislava Hot Serenaders v sobotu 30. septembra, kam sa vráti po dlhých dvoch rokoch. Naposledy tu teleso odohralo vypredaný koncert počas pandemických obmedzení, pričom na jeseň už bude možné koncertovať pre plnú kapacitu 350 návštevníkov. Vstupenky si možno zakúpiť prostredníctvom siete Ticketportal.

Slovenskí fanúšikovia sa môžu tešiť tak na prierez tvorby, ako aj na nové skladby z pripravovaného albumu, ktoré orchester začal nahrávať 29. mája. Chýbať nebudú ani šlágre preslávené slovenským spevákom a rodákom zo Skalice Františkom Krištofom Veselým, ktorý by sa v apríli tohto roku dožil 120 rokov. Skladby ako Ja som optimista, Jaj Zuzka, Zuzička či Až naše šťastie odletí orchester spopularizoval aj vďaka dlhoročnej spolupráci so slovenskou legendou – s Milanom Lasicom.

Unikátny orchester Bratislava Hot Serenaders sa pod vedením trubkára a umeleckého vedúceho Juraja Bartoša už od r. 1991 špecializuje na hot-jazzovú a tanečnú hudbu 20. až 30. rokov. Na Slovensku je jediný svojho druhu a vo svete patrí medzi špičku v autentickej interpretácii hot-jazzovej hudby z tohto obdobia. Dôkazom sú ocenenia z európskych festivalov, ako aj pozitívne ohlasy a kritiky z celého sveta.

VIDEO: https://www.youtube.com/+BratislavaHotSerenaders

Viac info: www.facebook.com/HotSerenaders www.serenaders.sk

Predpredaj.sk: https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/bratislava-hot-serenaders-open-air-koncert-leto-v-kulturparku-2023-07-09/

Ticketportal.sk: https://www.ticketportal.sk/event/Bratislava_Hot_Serenaders_Profile_concert

Informačný servis

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie