• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Bratislava bude cez nové konto združovať elektronické služby a žiadosti, zaplatiť tam môžete aj daň z nehnuteľností

Bratislava bude cez nové konto združovať elektronické služby a žiadosti, zaplatiť tam môžete aj daň z nehnuteľností

Bratislavské konto vzniká podľa mesta na základe dopytu obyvateľov, ktorí si prajú digitalizáciu a transformáciu mestských služieb.

Daň z nehnuteľností v Bratislave je aj tento rok možné zaplatiť online. Ako informuje hovorkyňa magistrátu Dagmar Schmucková, novinkou je možnosť platby cez Bratislavské konto, ktoré bude postupne združovať rôzne elektronické služby a žiadosti mesta. Pri registrácií do konta do 19. apríla a platbe dane v plnej sume do 12. mája nebude mesto posielať daňovníkom žiadne papiere poštou.

Nové Bratislavské konto

V roku 2021 spustila Bratislava ako správca dane z nehnuteľnosti pilotný projekt online platby. Tento rok spúšťa možnosť platby dane cez nové Bratislavské konto www.konto.bratislava.sk, ktoré vytvoril tím oddelenia inovácií a digitálnych služieb.

„Noví daňovníci sa musia do konta najprv zaregistrovať,“ priblížila Schmucková s tým, že tí, ktorí platili daň digitálne aj predtým, si konto aktivujú pomocou niekoľkých klikov. Daň z nehnuteľností je možné platiť online, cez mobilný telefón a prostredníctvom Apple Pay a Google Pay. Všetky informácie sú zverejnené na stránke www.platbadane.bratislava.sk

Digitalizácia mestských služieb

Bratislavské konto vzniká podľa mesta na základe dopytu obyvateľov, ktorí si prajú digitalizáciu a transformáciu mestských služieb. Cieľom je tiež postupne nahradiť existujúci portál esluzby.bratislava.sk , ktorý využíva minimálny počet obyvateľov.


Momentálne sa v konte nachádza najmä služba online platby dane z nehnuteľností a zoskupené služby mestských organizácií. Postupne doň budú pribúdať všetky služby a žiadosti mesta.

„Už v máji pribudnú do konta aj pilotné transformované služby mesta Bratislava – žiadosť o záväzné stanovisko k investičnej činnosti, žiadosť o stanovisko k investičnému zámeru a žiadosť o územnoplánovaciu informáciu,“ poznamenala hovorkyňa s tým, že konto plánujú sprístupniť aj pre právnické osoby. Všetky služby budú dostupné aj pre tých, ktorí nemajú aktivovaný elektronický občiansky preukaz.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie