• Dnes je: Utorok 25. januára 2022 meniny má Gejza

Bratia Saganovci spoločne pokračujú v cyklistickej kariére, Juraj bude súčasťou TotalEnergies jeden rok

Bratia Saganovci spoločne pokračujú v cyklistickej kariére, Juraj bude súčasťou TotalEnergies jeden rok

Francúzsky tím TotalEnergies súhlasil so zmluvou pre Juraja Sagana na jednu sezónu.

9.11.2021 (Webnoviny.sk) - Bratia Peter a Juraj Saganovci budú predsa len pokračovať v cyklistickej kariére aj v budúcom roku v spoločnom družstve.

Francúzsky tím TotalEnergies napokon angažoval popri lídrovi Petrovi Saganovi aj jeho staršieho brata Juraja, hoci pred dvoma mesiacmi ešte tomu nič nenasvedčovalo.

Podpísaná zmluva po dlhých rokovaniach

Juraj Sagan sa počas septembrových pretekov Okolo Slovenska rovnako ako ďalší Slovák Erik Baška vyjadril, že v prokontinentálnom francúzskom tíme s jeho službami nepočítajú a jeho manažér sa obzerá po iných možnostiach.

"Trojnásobný majster sveta si z tímu Bora-Hansgrohe so sebou do francúzskych služieb berie nielen Taliana Daniela Ossa a Poliaka Macieja Bodnara, ale aj brata Juraja. Zmluvu podpísal po dlhých rokovaniach na sezónu 2022," informoval denník Šport.

Juraj sprevádza Petra celú kariéru

Tridsaťdvaročný Juraj Sagan sprevádza Petra Sagana počas celej profesionálnej kariéry, ktorá sa datuje od roku 2009. Spolu prešli tímami Liqugas, Cannondale, Tinkoff Saxo, resp. Tinkoff a zatiaľ naposledy strávili spolu päť sezón v drese Bora-Hansgrohe.

Juraj Sagan je vítaný domestik pre jednorazové preteky, ale aj šprintérske, resp. mierne zvlnené etapy dlhších pretekov. Počas profesionálnej kariéry sa stal štyrikrát majstrom Slovenska v pretekoch s hromadným štartom, v jednej z etáp na Tour de Langkawi 2016 v Malajzii skončil druhý a o rok neskôr finišoval štrnásty na veľkej flámskej klasike Gent-Wevelgem.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie