• Dnes je: Sobota 09. decembra 2023 meniny má Izabela

Borell vymenoval Katarínu Mathernovú na funkciu vedúcej delegácie EÚ na Ukrajine, podľa Káčera je to jedna z najdôležitejších ambasád

Borell vymenoval Katarínu Mathernovú na funkciu vedúcej delegácie EÚ na Ukrajine, podľa Káčera je to jedna z najdôležitejších ambasád

Katarína Mathernová doteraz pôsobila vo funkcii zástupkyne generálneho riaditeľa Európskej komisie pre susedskú politiku a rokovania o rozšírení.

20.4.2023 (SITA.sk) - Katarína Mathernová obsadí funkciu vedúcej delegácie Európskej únie (EÚ) na Ukrajine. Šéf európskej diplomacie Josep Borrell podľa nášho dočasne povereného ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí Rastislava Káčera vymenoval Slovenku Katarínu Mathernovú na jednu z najdôležitejších ambasád EÚ.

Vedúca delegácie EÚ

Na poste v Kyjeve nahradí estónskeho diplomata Mattiho Maasikasa. Informuje o tom v tlačovej správe Komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR.

„Katarína Mathernová sa ujme funkcie vedúcej delegácie EÚ na Ukrajine v historicky významnom, no v mimoriadne náročnom období,“ skonštatoval Káčer a dodal, že vďaka bohatým odborným a pracovným skúsenostiam, ale i osobnostným kvalitám, má Katarína Mathernová tie najlepšie predpoklady pre úspešné zvládnutie tejto dôležitej misie.

Káčer víta, že podobný názor zdieľa aj vysoký predstaviteľ EÚ pre zahraničnú a bezpečnostnú politiku, ktorý Mathernovú vymenoval, a tiež aj členské štáty EÚ, ktoré jej kandidatúru vo výberovom procese podporili.

Zástupkyňa generálneho riaditeľa

Hlavnou súčasťou jej doterajšej agendy bolo rozvíjanie vzťahov EÚ práve s krajinami Východného partnerstva, vrátane Ukrajiny.

V minulosti pôsobila ako vedúca podpornej skupiny pre Ukrajinu, ako zástupkyňa generálneho riaditeľa Európskej komisie pre regionálnu politiku, a tiež ako poradkyňa vo Svetovej banke.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 9. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 9 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Planéty nepriaznivo ovplyvňujú vašu pracovnú aktivitu. Neplánujte si toho veľa. Objavia sa udalosti, ktoré nemôžete ovplyvniť. Môžu sa obrátiť proti vám.

Býk 21.4. - 21.5.

Situácia nie je taká jednoznačná, ako si myslíte. Nemali by ste robiť závery dovtedy, kým nezískate presné informácie. Stačí málo a z priateľov si môžete narobiť nepriateľov.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaša energia vám dodá chuť do práce a života. Stačí viac iniciatívy a určite zlepšíte vašu terajšiu situáciu. Snažte sa vyhnúť zbytočným stresom.

Rak 22.6. - 22.7.

Prvotný neúspech pri rozbiehaní dôležitých aktivít nič neznamená. Vyskúšajte všetky riešenia. Ak nepoľavíte, už čoskoro zaznamenáte prvé úspechy.Všetky Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie