• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Bol si dobrý tvrdý obchodník. Všetko, čo si sľúbil, si dodržal, vypovedal svedok v kauze vraždy mafiána Niguta

Bol si dobrý tvrdý obchodník. Všetko, čo si sľúbil, si dodržal, vypovedal svedok v kauze vraždy mafiána Niguta

Skutky sa podľa obžaloby stali v roku 2013 a vzájomne súvisia.

25.9.2023 (SITA.sk) - Vypočúvaním dvoch svedkov, ktorých predvolala obhajoba, pokračuje v pondelok na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Banskej Bystrici hlavné pojednávanie s Radovanom V., obžalovaným za objednávku dvoch úkladných vrážd, a s Ladislavom A., ktorý je obžalovaný za zločin úkladnej vraždy.

Pojednávanie prebieha len za prítomnosti prvého obžalovaného, Ladislava A. v neprítomnosti zastupuje advokátka. Senát má vytýčiť aj ďalšie termíny hlavného pojednávania.

O skutkoch z obžaloby neviem vôbec nič, len z médií a zo spisu na súde v Zlíne,“ uviedol svedok Petr Hošek z Českej republiky, ktorý popísal, že skutky z obžaloby zo Slovenska sa dostali do jeho trestného konania v ekonomickej trestnej činnosti. Hovoril o tom, že s obžalovaným Radovanom V. obchodoval so šrotom.

Výpovede svedkov z kriminálneho prostredia

Svedok obchodoval v minulosti aj s Jiřím Klanicom, ktorý má byť aktuálne vo výkone trestu. Práve z väzenia mal Klanica, ktorý bol spolupracujúcim obvineným na súde v Česku, napísať v roku 2018, že objasní „všetky mordy na Slovensku“. Svedok nevie o aké vraždy by sa malo jednať.

Vadilo mi, že stále boli samé reklamácie. Bol si dobrý tvrdý obchodník. Všetko, čo si sľúbil, si dodržal,“ uviedol na otázku obžalovaného, ako vychádzali spolu a či mal z neho strach.

Pred súd predstúpil aj svedok z kriminálneho prostredia Ivan K., ktorý popísal, že pozná Františka D. ml. približne 15 rokov sprostredkovane cez seredské drogové prostredie a cez neho spoznal neskôr aj obžalovaného Ladislava A.


Obžalovaného som vnímal ako kontaktnú osobu Františka D. ml., bol jeho šofér a pôsobil aj ako jeho ochranka,“ objasnil svedok, ktorý tiež popísal okolnosti dodania vozidla, ktoré malo byť neskôr na východe použité pri vražde.

Objednávka vraždy

Podľa prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry jedna objednávka vraždy bola dokonaná zastrelením príslušníka východoslovenského podsvetia Róberta Niguta obžalovaným Ladislavom A.


Inú objednávku úkladnej vraždy predtým práve Nigut nedokonal, keď neúspešne strieľal neďaleko Košíc na podnikateľa Mariána Kakalejčíka.

Obidvaja obžalovaní pred súdom vinu popreli. Svedok a poškodený Kakalejčík vo februári na pojednávaní povedal, že neverí, že by si objednávku jeho vraždy objednal obžalovaný Radovan V.


„V prípade uznania viny hrozia obžalovaným výnimočné tresty 25 rokov až doživotie,“ dodal prokurátor s tým, že Ladislav A. je už vo výkone trestu odňatia slobody za iné vraždy, kde bol právoplatne odsúdený na 25 rokov, a Radovan V. je vo väzbe.

Pozostatky príslušníka východoslovenského podsvetia Róberta Niguta polícia vykopala 14. júla 2022 pri obci Dolný Chotár v okrese Galanta. Najvyšší súd SR potvrdil v apríli 2018 Nigutovi doživotný trest za členstvo v zločineckej skupine Róberta Okoličányho a viacero vrážd. Už vtedy bol však nezvestný a konalo sa proti nemu ako proti ušlému, pričom hľadaný bol aj Interpolom. Nigut zmizol v roku 2013 po tom, čo sa mu v lokalite Jahodná pri Košiciach nepodarilo na objednávku zavraždiť podnikateľa z Gelnice.

Z vraždy Niguta obvinili pôvodne štyroch ľudí, okrem Radovana V. a Ladislava A. aj Františka D. ml. a Juraja B., ktorí spolupracujú s orgánmi činnými v trestnom konaní.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie