• Dnes je: Sobota 15. mája 2021 meniny má Žofia

Bödör chcel dať sledovať novinárov, Makó popisuje aj schôdzky s policajnými špičkami vo vinárni

Bödör chcel dať sledovať novinárov, Makó popisuje aj schôdzky s policajnými špičkami vo vinárni

Stretnutie bolo podľa neho v pivnici vinárstva Radošina, ktoré vlastní Bödör.

7.12.2020 (Webnoviny.sk) - Podnikateľ z Nitry Norbert Bödör chcel, aby ľudia z Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) sledovali novinárov Moniku Tódovú a Štefana Hríba a advokáta Daniela Lipšica.

Prideľoval im úlohy

Vo svojej výpovedi z 11. novembra to uviedol vtedajší riaditeľ KÚFS Ľudovít Makó, ktorý polícii opisoval, ako sa Bödör stretával so špičkami polície a prideľoval im úlohy. Informuje o tom Denník N.

„Na jeseň 2017 na tomto stretnutí ma Noro požiadal, či by som nezabezpečil sledovanie novinárov a politikov vo vzťahu k nejakým informáciám, ktoré potrebovali,“ vypovedal Makó.

Chodil tam aj Kaliňák

Takéto schôdzky boli podľa Makóa aj v rokoch 2015 a 2016 a zúčastňoval sa na nich okrem hostiteľa Bödöra aj policajný prezident Tibor Gašpar a ľudia z vedenia Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Peter Hraško, Róbert Krajmer či Bernard Slobodník.

„Potom tam chodil vždy Dušan K. a Robert Kaliňák,“ vypovedá bývalý šéf finančnej kriminálky o stretnutiach k ukončeniu roka, na ktorých vraj minister Kaliňák zvykol tejto partii ďakovať „za prácu“.

Viac k téme: bödörovci

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie