• Dnes je: Utorok 09. augusta 2022 meniny má Ľubomíra

Bö ovládol preteky s hromadným štartom a pre Nórov získal rekordné 15. zlato, je najúspešnejším biatlonistom v Pekingu

Bö ovládol preteky s hromadným štartom a pre Nórov získal rekordné 15. zlato, je najúspešnejším biatlonistom v Pekingu

Rovnako päť medailí získala aj jeho krajanka Marte Olsbuová Röiselandová (3 - 0 - 2).

18.2.2022 (Webnoviny.sk) - Nórsky reprezentant Johannes Thingnes Bö sa stal víťazom záverečnej biatlonovej súťaže na ZOH 2022 v čínskom Pekingu, keď ovládol piatkové preteky mužov s hromadným štartom na 15 km. Dvadsaťosemročný trojnásobný víťaz celkového hodnotenia Svetového pohára v Číne získal dovedna päť medailí, z nich boli štyri najcennejšie.

Viac o téme: Zimná olympiáda 2022 v Pekingu

Piatkovým triumfom zaistil pre svoju krajinu už pätnáste zlato na ZOH 2022, čo je absolútny rekord. Doterajším maximom bolo 14 najcennejších medailí Nórov a Nemcov v Pjongčangu 2018 a Kanaďanov vo Vancouveri 2010.

Nóri si odniesli aj bronz

Johannes Thingnes Bö síce v piatok na strelnici nesklopil až štyri terče, no po bežeckej stránke predviedol výborný výkon a v cieli mal náskok 40,3 sekundy pred strieborným Švédom Martinom Ponsiluomom, ktorý na strelnici spravil dve chyby.

Aj bronz naokon putuje do Nórska, postaral sa o to Vetle Sjaastad Christiansen (3). Ten využil tri chyby Francúza Quentina Fillona Mailleta (5) na záverečnej položke a do cieľa prišiel 13,1 sekundy pred ním. Christiansen za krajanom J. T. Böom zaostal o 1:12,5 min.

Každá olympiáda mala iného víťaza

Rovnako ako medzi ženami aj medzi mužmi platí, že olympijské preteky s hromadným štartom mali vždy iného víťaza. Na predchádzajúcich ZOH bral zlato Francúz Martin Fourcade, pred ním aj Nór Emil Hegle Svendsen, Rus Jevgenij Usťugov a Nemec Michael Greiss.

Johannes Thingnes Bö sa stal najúspešnejším biatlonistom na ZOH 2022 s bilanciou 4 - 0 - 1, rovnako päť medailí získala aj jeho krajanka Marte Olsbuová Röiselandová (3 - 0 - 2). Takmer polovica najcennejších kovov z Pekingu pre nórsku výpravu tak pochádza z biatlonového areálu.


Najčítanejšia najnovšia správa

Verejné financie budú kvôli Matovičovi v katastrofálnom stave, tvrdí Truban a pridáva ďalšiu kritiku

verejne financie budu kvoli matovicovi v katastrofalnom stave tvrdi truban a pridava dalsiu kritiku

8.8.2022 (Webnoviny.sk) - Podpredseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michal Truban je presvedčený, že Slovensko potrebuje nového ministra financií.

Tvrdí, že súčasný minister a líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič je len ministrom vlastných nápadov, nedokáže riešiť problémy, a preto verejné financie budú katastrofálne. Truban o tom informoval v pondelok na sociálnej sieti.

Skončí to hospodárskou katastrofou

„Ak bude ďalej improvizovať s verejnými financiami tak, ako sme ho nechali vymýšľať opatrenia v pandémii, čo viedlo k tomu, že sme skončili na chvoste Európskej únie (EÚ) s najvyššou úmrtnosťou, najnižšou zaočkovanosťou a nemocnicami, ktoré skolabovali, tak to skončí hospodárskou katastrofou," dodal podpredseda PS.

Snaží sa oklamať verejnosť

Podľa neho sa ministerstvo financií snaží oklamať verejnosť vývojom daňových príjmov uprostred roku.

Truban na sociálnej sieti citoval Radu pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ), „ak vláda nepríjme dodatočné opatrenia, deficit verejnej správy by mal v roku 2023 mierne klesnúť, následne v rokoch 2024 a 2025 vzrastie až k úrovni 4,5 percenta HDP." Podpredseda PS je presvedčený, že Matovič žiadne opatrenia neprijme.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie