• Dnes je: Nedeľa 25. februára 2024 meniny má Frederik(a)

Blíži sa vrchol kvalifikácie na futbalové Euro 2024, Calzona povolal do reprezentácie aj Dávida Strelca

Blíži sa vrchol kvalifikácie na futbalové Euro 2024, Calzona povolal do reprezentácie aj Dávida Strelca

V prípade, že Slováci zvládnu hneď najbližší zápas proti Islanďanom (16.

9.11.2023 (SITA.sk) - Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Francesco Calzona nominoval na novembrové súboje proti výberom Islandu a Bosny a Hercegoviny v kvalifikácii o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy v Nemecku dovedna 30 hráčov - troch brankárov, desiatich obrancov, siedmich stredopoliarov a desiatich útočníkov.

Strelec má solídnu formu

Účinkovanie v kvalifikačnej skupine uzavrú 19. novembra v bosnianskej Zenici.

Do reprezentačného mužstva sa vracia útočník ŠK Slovan Bratislava Dávid Strelec, ktorý má v ostatnom čase solídnu formu.

„Je to dobrý hráč, bol už s nami viackrát na zraze. Dostal pozvánku, ale teraz je to maximum, čo môžem pre neho urobiť. Odteraz je to na ňom,“ povedal Calzona.

Portugalčania už postúpili

Slovenskí futbalisti odohrali v kvalifikácii o postup na ME 2024 už osem zápasov. V tabuľke J-skupiny im patrí druhá priečka so ziskom 16 bodov.


Na čele sú Portugalčania s 24 bodmi a už istým postupom na šampionát. Za Slovákmi sú na 3. priečke hráči Luxemburska s 11 bodmi.


Výber Islandu nazbieral desať bodov a tím Bosny a Hercegoviny má na konte deväť bodov. Družstvo Lichtenštajnska je na dne zatiaľ bez bodu.

Kvalifikácia o postup na ME 2024

  • nominácia slovenskej futbalovej reprezentácie na novembrové zápasy

Brankári: Martin Dúbravka, Marek Rodák, Henrich Ravas


Obrancovia: Norbert Gyömbér, Erik Jirka, Dávid Hancko, Matúš Kmeť, Milan Škriniar, Peter Pekarík, Michal Tomič, Vernon De Marco, Denis Vavro, Ľubomír Šatka


Stredopoliari: Jakub Kadák, Dominik Hollý, Juraj Kucka, Patrik Hrošovský, Stanislav Lobotka, Ondrej Duda, Laszló Bénes


Útočníci: Leo Sauer, Róbert Polievka, Tomáš Suslov, Ľubomír Tupta, Róbert Mak, Lukáš Haraslín, Dávid Ďuriš, Ivan Schranz, Dávid Strelec, Róbert Boženík

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 25. február 2024

horoskopy na dnes nedelu 25 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Únava vám zabráni nasadiť vyššie tempo. Stretnete niekoho, kto vám bude chcieť pomôcť, ale jeho zisk bude oveľa prevyšovať váš. Porozmýšľajte nad ponúkanou pomocou.

Býk 21.4. - 21.5.

Možno by ste chceli na poslednú chvíľu zmeniť svoje plány. Ak však neurobíte dostatočné bezpečnostné opatrenia musíte rátať s istým rizikom. V jednej záležitosti vás čaká prekvapenie.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes vás zaujme niekto svojimi zaujímavými názormi. Radi by ste sa s ním porozprávali, aby ste sa zbavili svojich pochybností. Nenechajte si nahovoriť niečo, o čom nie ste skalopevne presvedčení.

Rak 22.6. - 22.7.

Konajte cieľavedome a zodpovedne. Nenechajte sa vykoľajiť vlastnou nervozitou. V zamestnaní máte šancu zlepšiť pozíciu, len si nevšímajte pripomienky.
Všetky Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie